ما فکر می‌کنیم؛
کتاب‌ها متولد می‌شوند، زندگی می‌کنند و به تاریخ می‌پیوندند. کتاب‌ها می‌توانند دوست پیدا کنند، مشهور شوند یا مغفول بمانند. بله! کتاب‌ها زندگی می‌کنند و زندگی‌نامه دارند.
می‌شود درباره یک کتاب ساعت‌ها حرف زد و از زوایای مختلف آن را بررسی کرد؛ اینکه حرف حساب یک کتاب چیست؟ در لابه‌لای سطر‌های آن چه مفاهیمی نهفته است که در اولین مطالعه از چشم ما دور مانده است؟ چه‌ کسی، چرا و در چه شرایطی دست‌به‌قلم شده و آن را نگاشته است و…

و تصمیم داریم؛
در یک مجموعه رویداد با عنوان «بوک‌تاک» با حضور جمعی از مخاطبان، پدید‌آورندگان و صاحب‌نظران درباره کتاب‌ها بیشتر حرف بزنیم. در این نشست‌ها به مفاهیم اصلی یک کتاب می‌پردازیم، با نویسندگان آن بیشتر آشنا می‌شویم،‌ و افتخارات و سابقه نشر کتاب را در ایران و جهان بررسی می‌کنیم. علاوه بر این، درباره موضوع محوری کتاب کمی بیشتر کنکاش می‌کنیم تا به علاقمندان به آن موضوع‌ سرنخ‌هایی برای بیشتر خواندن و بیشتر دانستن بدهیم.

پس از شما دعوت می‌کنیم؛
در اولین رویداد بوک‌تاک شرکت کنید تا در نشستی صمیمی سری به دنیای شگفت‌انگیز کتاب «ایده عالی مستدام» بزنیم.

کتاب ایده عالی مستدام را بیشتر بشناسید!

کتاب «ایده عالی مستدام» ترجمه کتاب «Made to Stick» است که توسط دو برادر با نام‌های چیپ هیث و دن هیث نوشته شده است. چیپ هیث استاد دانشکده عالی کسب و کار در دانشگاه استنفورد است و درس استراتژی کسب و کار و سازمان تدریس می‌کند. او مشاور طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف از جمله گوگل، گپ و انجمن قلب آمریکاست. برادر دیگر، دن هیث عضو ارشد مرکز حامی کارآفرینان اجتماعی است و پیش از این در مقام پژوهشگر در دانشکده بازرگانی هاروارد فعالیت می‌کرده است.
این کتاب بیش از هر چیز به رشد دادن و ماندگار کردن ایده‌ها و همراه کردن دیگران برای عملیاتی کردن آنها پرداخته است. کتاب «ایده عالی مستدام» سرشار از داستان‌های کوتاه از مشاغل و افراد گوناگون است. نثر روان و مثال‌های ملموس و قابل درک این کتاب، دامنه مخاطب آن را بسیار گسترده کرده است و موجب شده تا بسیاری از افراد متناسب با سطح اطلاعات و نیاز خود از این کتاب بهره ببرند.

معرفی کتاب ایده‌عالی مستدام در مجله اینترنتی واوک

بوک‌تاکر «ایده عالی مستدام» را بیشتر بشناسید

مهندس داود قرایلو

مهندس داود قرایلو

بوک‌تاکر ایده عالی مستدام

ترجمان احساس برای هر کس به شکلی رخ می‌دهد و برای من واژه‌ها ابزار تجلی احساس‌اند.
در تکاپوی انتخاب رشته بودم که دریافتم، نمی‌توانم ادبیات فارسی بخوانم، نه این که نمی‌توانم، پدر مایل نیست. بُت‌ بزرگ‌ زندگی‌ام دوست‌تر می‌داشت که فنی و مهندسی بخوانم.
این شد که وارد دنیای شیمی شدم، شیمی خواندم و گریزی نیز به دنیای بیومهندسی زدم و در دست آخر در فرسخ‌ها دورتر از سرزمین مادری به ایستگاه فناوری‌نانو رسیدم. به ایران که بازگشتم، زندگی شغلی‌ام که به ثبات رسید، آرام آرام همان نیاز قدیمی به نوشتن دوباره جان گرفت، نه این که مرده باشد، زیر یک قول بزرگ به پدر، دفن شده بود. حالا دیگر رسالتی را که به پدر قول داده بودم، به انجام رسانیده بودم و می‌توانستم با فراغ بال کتابِ کهنه آرزوهای قدیمی را از کنج صندوقچه دلم بیرون بیاورم.
در کنار شغل دانشگاهی، نوشتن را کمی جدی‌تر شروع کردم، داستان کوتاه می‌نوشتم، نه برای جایی، برای دلم و گاهی برای اطرافیانم.
وارد دنیا خبر شدم و یک دوره کوتاه خبرنویسی را نیز گذراندم، البته مطالعات جانبی درباره خبر و خبرنگاری را نیز فراموش نکرده بودم. کمی‌ بَعد‌تـر، به گزارش نویسی به ویژه گزارش‌های تحلیل علاقه‌مند شدم و با تشکیل یک تیم فنی، «مرکز پایش فناوری» متولد شد.
حالا دیگر هم می‌نوشتم و هم این نوشتن رنگ و بوی کسب و کاری جدی به خود گرفته بود. هم آرزوی پدر محقق شده و بود و هم آرزوی دلم روی زمین نمانده بود.
آخرین روزهای اسفند 95 بود که کتابی را هدیه گرفتم، ایده‌ عالی مستدام!
نامی عجیب داشت با ظاهری متفاوت. عصر که کتاب را در دست گرفتم تا پاسی از شب نتوانستم از این کتاب دل بکنم.این کتاب سرتاسر نکته بود و درس، درس‌هایی که در زندگی هرکسی می‌تواند به کار آید. خواندن این کتاب فصل تازه‌ای در تعاملات کاری و زندگی شخصی من ایجاد کرد. از این رو به شُــکرانه خواندن این کتاب، تصمیم به ترویج آن گرفتم و این شد که این متن نوشته شد!

زمان رویداد: پنجشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴ تا ۱۷

مکان: تهران، خیابان جردن، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۳، کافه آی تی

حامیان بوک‌تاک

تمامی حقوق مادی و معنوی این رویداد متعلق به فروشگاه اینترنتی واوک است – تماس با واوک