مسابقه اینترنتی دانش بنیان

مسابقه اینترنتی دانش‌بنیان (شماره ۱) به پایان رسیده است…

برای اخبار دوره‌های بعدی مشترک شنبه‌نامه واوک شوید یا واوک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

معرفی مسابقه اینترنتی دانش‌بنیان

مسابقه اینترنتی دانش‌بنیان، با هدف آگاهی بخشی درخصوص مباحث حوزه دانش‌بنیان توسط فروشگاه اینترنتی واوک برگزار می‌شود. این مسابقه با برگزاری ادواری این مسابقه، منابع مختلفی از قبیل کتاب، پایگاه‌های اینترنتی، ویدیوهای آموزشی و… را به علاقمندان شرکت در این مسابقه معرفی می‌کند. شرکت کنندگان با مطالعه این منابع ضمن آشنایی با مفاهیم مرتبط فناوری‌های نوین، می‌توانند به سوالات و مسائل مطرح شده در این مسابقه پاسخ بدهند و برنده جوایز این مسابقه بشوند.

جوایز مسابقه دانش‌بنیان

جوایز این مسابقه در هر دوره با توجه به حامیانی که دارد ممکن است تغییر کند. اما به طور کلی ۲ نوع جایزه به شرکت‌کنندگان در این مسابقه اعطا می‌شود. به قید قرعه از میان تمام شرکت‌کنندگان در مسابقه (حتی اگر فقط در مسابقه شرکت کرده باشند و به تمام سوالات مسابقه پاسخ صحیح نداده باشند!) سه شرکت‌کننده انتخاب خواهند شد و جایزه نقره‌ای دریافت خواهند کرد. علاوه بر این از میان شرکت‌کنندگانی که به تمام سوالات مسابقه پاسخ صحیح داده باشند، یک نفر به عنوان برنده اصلی مسابقه انتخاب خواهد شد و جایزه طلایی دریافت خواهد کرد.

– جایزه نقره‌ای این دوره: کارت هدیه یک میلیون ریالی 

– جایزه طلایی این دوره: یک ربع سکه بهار آزادی

یادآوری می‌کنیم که تا پایان روز مسابقه ممکن است با توجه به حمایت نهادها و سازمان‌های فعال، سطح جوایز ارتقا پیدا کند 🙂

نحوه شرکت در مسابقه

شرکت در این مسابقه بسیار ساده است! کافی است فرم ثبت‌نام مسابقه را پر کنید، منابع معرفی شده را مطالعه کنید و در تاریخ اعلام شده (با استفاده از رایانه‌های شخصی یا موبایل و تبلت…) به صفحه اختصاصی مسابقه مراجعه کنید و به سوالات مربوط به آن منابع پاسخ بدهید. توجه داشته باشید که برای دریافت لینک صفحه مسابقه در تاریخ اعلام شده حتما باید در مسابقه ثبت‌نام کرده باشید.

منابع مسابقه شماره ۱: تجاری‌سازی فناوری نانو

در نخستین مسابقه اینترنتی دانش‌بنیان، سوالات و مسائل مسابقه از منابع زیر استخراج می‌شود:

«کتاب داستان نانوتافته»
کتاب «داستان نانو تافته» روایتی متفاوت از مسیر تجاری‌سازی فیلتر نانوالیاف است و به فرآیند تجاری‌سازی یک فناوری پرداخته است. در این کتاب سعی شده تجربیات این مسیر به عنوان تجربه‌ای در مدیریت دانش در اختیار دیگران قرار گیرد. این کتاب را با ۵۰ درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی واوک می‌توانید خریداری کنید.

– «کتابچه کارآفرینان فناوری نانو»
این کتابچه که نسخه الکترونیکی آن را رایگان می‌توانید از سایت نانوسان دانلود کنید، ۱۰ گفتگوی مفصل با کارآفرینان حوزه فناوری نانو را شامل می‌شود. در این کتابچه داستان موفقیت و پیشرفت شرکت‌ها و تجربیات چندین ساله فناوران فعال در این حوزه را می‌توانید مطالعه کنید.

– «بخش کارآفرینی سایت نانوسان»
مجله اینترنتی نانوسان تا کنون مطالب متنوعی با موضوع کارآفرینی و تجاری‌سازی فناوری نانو در قالب گفتگو، ویدیو و مقالات آموزشی منتشر کرده است. تماشای این ویدیوها (که اغلب آنها معرفی کارآفرینان فناوری نانو از زبان خودشان است!) می‌تواند دیدگاه مخاطب را تحصیل علم و تحقیق و پژوهش دانشگاهی تغییر دهد. دسترسی به مطالب این بخش آزاد است و با مراجعه به مجله اینترنتی نانوسان به راحتی می‌توانید از این منابع بهره ببرید.

منابع مسابقه اینترنتی دانش‌بنیان – شماره یک

کتای نانو تافته

حامیان مسابقه