بوک‌تاک

رونمایی از کتاب چهل‌نامه از دلتا-روسیا

بهترین معرفی این کتاب متنی است که محمدرضا نوروزی (نویسنده کتاب) پشت جلد کتاب آورده است: «وقتی تصمیم گرفتم سفر تازه‌ام به روسیه -مسکو و سن‌پیترزبورگ- را مکتوب کنم، فقط به نامه فکر می‌کردم؛ نامه به آنهایی که هنگام سفر یادشان بوده‌ام. آشنا و ناآشنا بودن هم برایم مهم نبود. هرکسی -به‌درستی یا نادرستی- در لحظه‌ای از سفر به یادش می‌افتادم، نامه‌ام را خطاب به او نوشته‌ام.»

علاوه بر متن نامه‌ها اسکیس‌های جذابی از فضایی که نامه در آنجا نگاشته شده است نیز در بخش‌های مختلف این کتاب آورده شده است و حال و هوای عجیبی را به در حین مطالعه به خواننده القا می‌کند. با این چهل نامه می‌توان به دلتا-روسیا سفر کرد!

مدعوین مراسم رونمایی از کتاب چهل‌نامه از دلتا-روسیا

محمدرضا (پژمان) نوروزی

محمدرضا نوروزی خودش را در وب‌سایت شخصی‌اش اینطور معرفی کرده است: پس از سال‌ها فعالیت در حوزه‌ی «علم» به شکل عام و نجوم و میکروبیولوژی و آموزش (به شکل خاص) در قالب مدرس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز تدریس علم در مدارس تهران، بالاخره آرام‌آرام به سوی علاقه‌ی اصلی‌ام، یعنی طراحی فضاهای آموزشی و علمی پیش رفتم. رصدخانه‌ها وآسمان‌نماهای کوچک و متوسطی را در تهران و زنجان و زابل و … طراحی و اجرا کردم تا اینکه بر اساس علاقه و پس از تحصیل ناپیوسته و راه دور در حوزه‌ی طراحی فضاهای علمی به طراحی مفهومی موزه و «مرکز علم» پرداختم.

اما بخش مهم دیگر معرفی ایشان «مسافر» بودن ایشان است که خودشان این طور معرفی می‌کنند: «سفر رفتن همواره بخشی از زندگی من بوده. سفرهایی به سبک و سیاق خودم. از طبیعت‌گردی تا گشت‌و‌گذار در شهر. به همین مناسبت هرآنچه با سفر پیوند داشته را دوست داشته‌ام .در بسیاری از این سفر‌ها دوستان و آشنایانی هم همراهم بوده‌اند. ساختن برنامه، رویداد‌های مرتبط با سفر، طراحی مسیر سفر، برگزاری جلسات سفرنامه‌گویی (سُنگی) و چند نمایشگاه عکس گروهی همگی حاصل فعالیتِ همین منِ مسافرِ درونی است.»

حضور رایگان است؛ اما ثبت‌نام الزامی است!

از اینکه تمایل دارید در دومین رویداد بوک‌تاک همراه ما باشید بسیار خرسندیم و امیدواریم در این دورهمی فرهنگی بتوانیم لحظات به‌یادماندنی را در کنار هم سپری کنیم.

برای پذیرایی از شما میهمانان گرانقدر قصد داریم فضای گردهمایی و پذیرایی مناسبی را تدارک ببینیم و به همین منظور باید آمار حاضران در برنامه را داشته باشیم. بنابراین از شما تقاضا داریم که برای حضور در این رویداد و کمک به برگزاری باشکوه‌تر ان، اطلاعات خودتان را از طریق فرم ثبت‌نام برای ما ارسال کنید. (لطفا با ثبت اطلاعات همراهانتان در فرم مجزا برای آنها هم جا رزرو کنید)

ضمن ابراز تشکر از استقبال شما دوست‌داران کتاب و کتابخوانی؛ به اطلاعتان می‌رسانیم ظرفیت محل برگزاری جشن رونمایی تکمیل شده است. پوزش ما را بابت محدودیت فضا پذیرا باشید.

پخش زنده این رویداد را از اینستاگرام واوک (vaavak) پنجشنبه (۱۶ اسفند) از ساعت ۱۶ تا ۱۸ می‌توانید تماشا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای حضور در رویدادهای آتی و اطلاع از سایر برنامه‌های واوک، مشترک شنبه نامه واوک شوید تا از طریق ایمیل فراخوان‌ها را برایتان ارسال کنیم.

راهنمای دسترسی با وسایل نقلیه عمومی

دسترسی با مترو: مترو میدان تجریش (پیاده‌روی تا عمارت روشنان از خیابان دزاشیب، خیابان اعلم و خیایان نوری)

دسترسی با BRT: پایانه اتوبوس تجریش (بی‌آر‌تی خط هفت) و تاکسی (یا پیاده‌روی) تا عمارت روشنان از خیابان دزاشیب، خیابان اعلم و خیایان نوری

دسترسی با خودروی شخصی: تهران، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی، خیابان نوری، عمارت روشنان