نخستین دوره از مسابقه اینترنتی دانش‌بنیان ۱۳ تا ۲۳ آبان‌ماه سال ۱۳۹۶ توسط فروشگاه اینترنتی واوک برگزار شد. فراخوان این مسابقه از ۱۴ مهرماه سال جاری همزمان با دهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو منتشر شد. موضوع نخستین دوره «تجاری‌سازی فناوری نانو» بود و «کتاب داستان نانوتافته (روایتی متفاوت از تجاری‌سازی فیلتر نانوالیاف)»، «کتابچه الکترونیکی کارآفرینان فناوری‌نانو» و «مطالب بخش کارآفرینی مجله اینترنتی نانوسان» به‌عنوان منابع این مسابقه معرفی شدند.

در این دوره بیش از ۴۰۰ شرکت‌کننده با تکمیل فرم مسابقه در این رقابت مشارکت کردند که از این میان تنها ۲۰ نفر توانستند به تمام سوالات مسابقه پاسخ صحیح بدهند.
همان‌طور که در فراخوان مسابقه هم اعلام شده بود قرار بر این بود همزمان با روز کتاب و کتابخوانی برگزیدگان مسابقه معرفی شوند؛ به‌طورکلی ۲ نوع جایزه به شرکت‌کنندگان در این مسابقه اعطا می‌شود. به قید قرعه از میان تمام شرکت‌کنندگان در مسابقه (حتی اگر فقط در مسابقه شرکت کرده باشند و به تمام سوالات مسابقه پاسخ صحیح نداده باشند!) سه شرکت‌کننده انتخاب شدند و جایزه نقره‌ای دریافت خواهند کرد. علاوه بر این از میان شرکت‌کنندگانی که به تمام سوالات مسابقه پاسخ صحیح دادند، یک نفر به عنوان برنده اصلی مسابقه انتخاب شد و جایزه طلایی دریافت خواهد کرد. جایزه نقره‌ای دوره نخست مسابقه اینترنتی دانش‌بنیان کارت هدیه یک میلیون ریالی و جایزه طلایی این دوره یک ربع سکه بهار آزادی تعیین شده است. پس از بررسی فرم‌ها و قرعه‌کشی، از میان تمام شرکت‌کنندگان این مسابقه نفرات زیر به عنوان برندگان جایزه‌های طلایی و نقره‌ای انتخاب شده‌اند:
خانم فرزانه سعدیان – کد ملی: ۰۰۱****۷۳۵ برنده ربع سکه بهار آزادی
خانم بهاره احمدی – کد ملی: ۴۲۷****۲۵۴ برنده کارت هدیه یک میلیون ریالی
آقای مهدی مقیمی‌پور – کد ملی: ۶۱۹****۷۹۵ برنده کارت هدیه یک میلیون ریالی
آقای عبدالامیر وفائیان – کد ملی: ۱۷۵****۶۳۸ برنده کارت هدیه یک میلیون ریالی

جوایز این عزیزان به ایشان تقدیم شده است. در ادامه ویدیوی صحبت‌های دو تن از برگزیدگان این مسابقه را می‌توانید مشاهده کنید:

  • «نورآزما ۴۰۳» جایزه ویژه مسابقه «علم ‌بهتر است یا ثروت؟»
    شرکت‌کنندگان در مسابقه کتابخوانی «علم بهتر است یا ثروت؟» در صورتی که به سوالات مطرح شده پاسخ صحیح بدهند، علاوه بر دریافت بلیط بازدید از موزه علم و فناوری، در قرعه‌کشی این مسابقه نیز شرکت داده می‌شوند و می‌توانند برنده یکی از ۱۰ کیت آموزشی نورآزما ۴۰۳ ساخت شرکت فن‌آموز باشند. نوشته «نورآزما ۴۰۳» جایزه […]
  • مسابقه کتابخوانی «علم بهتر است یا ثروت؟» شروع شد
    فروشگاه اینترنتی واوک با هدف آشناسازی بیشتر دانش‌آموزان با مفاهیم تجاری‌سازی، ثروت، علم، فناوری و... مسابقه کتابخوانی علم بهتر است یا ثروت را برای دانش‌آموزان سنین ۱۰ الی ۱۵ سال برگزار می‌کند. دانش‌آموزان برای شرکت در این مسابقه باید پس از مطالعه کتاب «علم بهتر است یا ثروت؟ با فناوری هر دو!»  با مراجعه به […]