مجله اینترنتی واوک

المپیاد علمی دانش‌آموزی سلول‌های بنيادی

ثبت‌نام سومین المپیاد علمی دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی آغاز شد

ثبت‌نام در سومین المپیاد علمی دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی آغاز شد و دانش‌آموزان می‌توانند برای دریافت تندیس‌های المپیاد وارد این رقابت شوند.

سومین المپیاد علمی دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سه مرحله به صورت متمرکز برگزار می‌شود. آزمون مرحله اول در سطح حوزه‌های اجرایی تعیین‌شده در سراسر کشور و آزمون مرحله دوم در مرکز استان برگزار می‌شود. برگزیدگان مرحله دوم، پس از گذراندن دوره‌های آموزشی پیش‌بینی شده، به مرحله سوم یا اردوی تابستانی راه می‌یابند.

تمامی دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این المپیاد، باید در سال ‌تحصیلی جاری در یکی از پایه‌های دهم یا یازدهم به تحصیل اشتغال داشته و وقفه‌ تحصیلی یا ترک ‌تحصیل نداشته باشند.
در سال تحصیلی جاری هیچ محدودیتی از نظر شرط معدل، نمرات درسی و رشته تحصیلی برای شرکت در این المپیاد وجود ندارد. این المپیاد در سال‌ تحصیلی جاری هیچ‌گونه امتیاز آموزشی و تحصیلی برای نفرات برگزیده ندارد و از این لحاظ، مشابه سایر المپیادهای علمی دانش‌آموزی نیست.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان پیشنهاد‌ دهنده و حامی، مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به عنوان سیاست‌گذار، برنامه‌ریز، ناظر و برگزار‌کننده آزمون و مرکز سنجش آموزش و پرورش و پژوهش، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و حراست وزارت آموزش و پرورش در برگزاری این المپیاد همکاری خواهند داشت.

به‌منظور ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی، برگزیدگان مرحله دوم در تابستان سال ۱۳۹۷ جهت شرکت در یک دوره آموزشی به تهران فرا‌خوانده می‌شوند. پس از گذراندن آموزش‌های نظری، کارگاه‌های عملی و آموزشی و شرکت در آزمون‌های مربوط، حائزین رتبه‌های برتر این مرحله، مشخص خواهند شد.

جایزه نقدی برای حائزین تندیس‌های طلا، نقره و برنز، هدایت تحصیلی پس از قبولی در دانشگاه با ارائه هزینه طرح تحقیقاتی، آموزش رایگان و تکمیلی و پژوهش در علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و عضویت در کارگروه دانش‌آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی جوایز و امتیازاتی است که برای برگزیدگان این المپیاد درنظر گرفته شده است.

برای موفقیت در این آزمون باید منابع زیر را مطالعه کنید:
– زیست‌شناسی سال دهم و یازدهم رشته علوم تجربی
– شیمی سال دهم و یازدهم رشته علوم تجربی
– آمار سال یازدهم رشته ریاضی فیزیک
– فیزیک سال دهم و یازدهم رشته ریاضی فیزیک
– کتابچه تکمیلی سلول‌های بنیادی (دانلود کنید)

کتاب آموزشی المپیاد علمی دانش‌آموزی سلول‌های بنیادیثبت‌نام در سومین المپیاد علمی دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از امروز ۱۸ آذرماه آغاز شده و تا ۲۵ همین ماه نیز ادامه دارد. همچنین ۶ بهمن‌ماه سال جاری به‌عنوان روز برگزاری آزمون اعلام شده است. برای ثبت‌نام در این المپیاد می‌توانید از طریق این صفحه اقدام کنید.