مجله اینترنتی واوک

دانلود تقویم دی ماه

تقویم دی ۱۳۹۶

 

به آخرین فصل سال ۱۳۹۶ رسیدیم. در اولین ماه از فصل زمستان مانند ماه گذشته، تقویم دی ۱۳۹۶ را با حال و هوایی زمستانی برای پس‌زمینه کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌ها و… طراحی و منتشر کرده‌ایم. در تقویم دی ماه جمله‌ی «کتاب بخوانیم و خلاق باشیم» را در طراحی گنجانده‌ایم! این بار هم جمله را از نویسنده، کارگزدان، مدیر و… خاصی نقل نکرده‌ایم! این جمله ساده فقط یک راهنماست. یک راهنمای ساده و مهم برای ما که در عصری زندگی می‌کنیم که هر روز با پدیده‌ها و ایده‌های نو روبرو می‌شویم و می‌بینیم که خلاقیت و نوآوری می‌تواند تغییرات بزرگی در زندگی یک فرد، در روند توسعه یک کشور و یا حتی در تغییر زندگی همه انسان‌های کره زمین ایجاد کند!

در کتاب خودباوری در خلاقیت (در جستجوی خلاقیت گمشده) می‌خوانیم که:

با شنیدن کلمه «خلاقیت» به چه فکر می‌کنید؟ اگر شما هم مانند اکثر مردم باشید، ذهن‌تان بی‌درنگ به سمت فعالیت‌های هنری مانند مجسمه‌سازی، طراحی یا موسیقی متمایل می‌شود. ممکن است «خلاقانه» را معادل «هنرمندانه» بدانید. ممکن است بر این باور باشید که معماران و طراحان حقوق می‌گیرند تا متفکرانی خلاق باشند، اما از مدیر عاملان، حقوق‌دانان و پزشکان چنین انتظاری نیست. یا ممکن است فکر کنید خلاق بودن خصلتی ذاتی همانند داشتن چشم‌های قهوه‌ای است: یا با ژن‌های خلاقانه متولد می‌شوید یا اینکه هرگز خلاق نخواهید شد…
حقیقت این است که همه ما ظرفیت بالایی در خلاقیت داریم که باید شکوفا شود.
پایه اصلی خودباوری در خلاقیت، اعتقاد به توانمندی‌هایمان برای ایجاد تغییر در جهان پیرامون است، به معنی اینکه بپذیرید قادرید هرآنچه عزم کنید انجام دهید. باور داریم این خودباوری، یعنی ایمان به ظرفیت خلاق خودتان، قلب نوآوری است.
ایمان به ظرفیت خلاق خودتان، قلب نوآوری است.
خودباوری در خلاقیت شبیه عضله است که با تلاش و تجربه، قوی‌تر و نیرومندتر می‌شود. خلاقیت بسیار گسترده‌تر و فراگیرتر از چیزی است که مردم با نام فعالیت‌های «هنرمندانه» می‌شناسند. خلاقیت عبارت از کاربرد ابتکار و تخیل برای ایجاد چیزی جدید در دنیا است. خلاقیت، آن‌جایی که شما فرصت ایجاد ایده‌ها، راه‌حل‌ها و رویکردهای جدید را دارید، وارد بازی می‌شود و باور داریم همه افراد به این منبع دسترسی دارند…

چه خود را از گونه انسان‌های خلاق بدانید یا ندانید، محققان و پژوهشگران بسیاری معتقدند خواندن کتاب به ما این امکان را می‌دهد از ظرفیت خلاقانه‌ای که در همه ما وجود دارد، بیشتر استفاده کنید و به همین بهانه هم در تقویم دی‌ماه جمله ساده «کتاب بخوانیم و خلاق باشیم» را قرار داده‌ایم تا به خودمان یادآوری کنیم که بیشتر و بیشتر کتاب بخوانیم و خلاق‌تر باشیم!

مطالعه  تقویم تیر ۱۳۹۶

یادآوری می‌کنیم که برای دانلود فایل باید به ابعاد نمایشگر (رزولوشن مانیتور) خودتان توجه داشته باشید. برای این کار می‌توانید از سایت www.whatismyscreenresolution.com کمک بگیرید.

تقویم‌های دی ماه را از لینک‌های زیر می‌توانید دریافت کنید. اگر در رابطه با تقویم‌های واوک نظر و پیشنهادی دارید در کامنت‌های همین مطلب به ما اعلام کنید.

مطالعه  دانلود تقویم آبان ۱۳۹۷