مجله اینترنتی واوک

کتاب تفکر طراحی در کسب و کار: جعبه ابزاری برای راه‌حل‌یابی خلاق

بیا تا طرحی نو دراندازیم…

کتاب «تفکر طراحی در کسب و کار: جعبه ابزاری برای راه‌حل‌یابی خلاق»، تلاش دارد با طرح پرسش‌های کلیدی و ارائه ابزارهای کاربردی، به کارآفرینان و نوآفرینان کمک ‌کند تا در مسیر موفقیت قرار بگیرند. جین لیدکا و تیم اگیلوی نویسندگان این کتاب، یک مدل نسبتاً جدید در زمینه تفکر و حل مسئله را تشریح می‌کنند که «تفکر طراحی» نام دارد. تفکر طراحی، تکنیک نیست، روش هم نیست بلکه یک مهارت ذهنی است، اوج هنر ذهن است؛ ذهنی که قابلیت طراحی دارد، می‌تواند میان پدیده‌ها ارتباط برقرار کند، نظم بدهد، پدیده‌های جدید را تصور کند و فضاهای خالی ذهن را پر کند، خود را به‌جای دیگران قرار دهد و از منظر آن‌ها پدیده‌ها را مشاهده کند، از خود منتزع شود، طرح بزند و بسازد.
این کتاب برای کسانی است که از کار فقط به دنبال درآمد و اعتبار نیستند بلکه می‌خواهند از کاری که انجام می‌دهند، لذت هم ببرند. اگر از آن دسته افرادی هستید که فقط برای پول کار می‌کنید یا فقط دنبال تحسین و پرستیژ هستید احتمالاً این کتاب برای شما جذاب نخواهد بود. اما اگر از کارتان لذت می‌برید در هر شغلی که باشید کتاب تفکر طراحی برای شما خواندنی و لذت‌بخش است.
اکنون این جعبه‌ابزار طراحانه در دستان شماست تا بعد از آشنایی و تمرین اولیه، با بهره‌گیری از آن سعی کنید برای صورت‌مسئله‌های خود راه‌حل‌های خلاقی طراحی کنید یا چه‌بسا حتی آن‌ها را از نو تعریف کنید. پیشنهاد می‌کنم این جعبه‌ابزار را همیشه در دسترس نگه دارید و حتی در زندگی شخصی نیز از ابزارهای آن کمک بگیرید.
شما می‌توانید این جعبه ابزار ارزشمند را که با تلاش مرتضی خضری‌پور ترجمه شده است، از دسته کتاب‌های مدیریت، کارآفرینی و کسب‌وکار تهیه کنید.