مجله اینترنتی واوک

بلیطی برای قطار وحشت کارآفرینی

بلیطی برای قطار وحشت کارآفرینی!

 

همین است!
همین الان.
برخلاف هر زمان دیگری در تاریخ بشریت.
ولی بهتر است عجله کنید…

دهه‌ها بود که فقط کسانی که در برج‌های شرکت‌های بزرگ حضور داشتند، می‌توانستند به اصول ضروری رسیدن به موفقیت تجاری دست پیدا کنند. پول و استعداد را در کنترل خود داشتند. بر رسانه‌ها و ابزار بازاریابی و همه‌چیز نظارت داشتند. تجارت یک بازی بود که قوانینش‌اش را آن‌ها طراحی می‌کردند. ولی حالا آن بازی با تکنولوژی تمام شده است و کنترل در دست آدم‌های جاه‌طلبی افتاده است که ایده‌هایی در سر دارند و عرق جبینی بر پیشانی. بازار جهان به معنای واقعی در دست همه‌ی آدم‌هاست. تعداد میلیونرهای جدید رقمی نجومی خواهد بود. قبلا امکان نداشت یک آدم متوسط، بدون امتیاز خاص، تحصیلات ویژه، آموزش، ثروت قبلی یا ارتباطات، موقعیت‌های نامحدود و فراوانی اقتصادی داشته باشد، ولی الان می‌شود. متوسط‌ها قبلا نمی‌توانستند شانس منحصر‌به‌فردی برای بودن در لیست رتبه‌بندی میلیونرها داشته باشند و کل آن میلیونرهای جدید چه چیز مشترکی دارند؟ تقریبا تمام‌شان کارآفرین خواهند بود؛ درست مثل شما…
دارن هاردی نویسنده الهام‌بخش حوزه کارآفرینی در کتاب دیوانگان ثروت‌‌ساز (چگونه نترسیم و سوار قطار وحشت کارآفرینی شویم؟) از ما می‌خواهد کاری انجام دهیم:
…قبل از تصمیم‌گیری، می‌خواهم چیزی را تصور کنید. الان ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال بعد است و شما دارید نتیجه‌تان را روی زانوهایتان می‌خوابانید. او حیرت‌زده نگاهی می‌اندازد به خانه‌ی شما و یک‌دفعه از جا می‌پرد و با چشمانی گردشده از شما می‌پرسد: شما چه کار کردید؟ چه‌طور به این‌جا رسیدید؟ می‌توانید به او بگویید: من جای درست بودم فرزندم. در برهه‌ی زمانی ویژه‌ای که عصر صنعت تمام شده بود و در شروع عصر ارتباطات، آن‌جا بودم و… . چطور این جمله را تمام می‌کنید؟ می‌خواهید بگویید: «و از آن لحظات باورنکردنی تاریخی، بهترین استفاده را بردم و انتخاب‌های من باعث شد زندگی کامل و موفقی به وجود آورم که حالا همه از آن لذت می‌بریم.» یا می‌گویید: «ولی من آن دوره را از دست دادم. هیچ کاری نکردم. آن دوره تمام شد، رفت پی کارش و به همین خاطر است که الان مشکل داریم.» آدم‌هایی با هوش، توانایی، استعداد و سخت‌کوشی ، تحصیلات و سطح اجتماعی کم‌تری از شما متوجه این قضیه خواهند شد. حتی آدم‌هایی هم که از نظر خوبی، مهربانی و بخشندگی به گرد پای شما نمی‌رسند، دست به کار شده‌اند. می‌توانید یکی از آن میلیونرهای جدید شوید. چی مانع‌تان می‌شود؟ شاید صدایی در سرتان می‌پیچد که مدام به شما می‌گوید شما هیچ‌وقت موفق نمی‌شوید… حالا وقت آن فرصت بزرگ است. من این‌جا هستم تا مطمئن شوم آن فرصت را از دست نمی‌دهید. این‌جا هستم تا کمک‌تان کنم شک را بگذارید کنار. در حالی که شما را نمی‌شناسم، می‌دانم می‌توانید تبدیل شوید به یک کارآفرین بزرگ… بلیط را بگیرید. از در ورودی رد شوید، بروید داخل قطار و روی صندلی کناری من بنشینید. می‌خواهیم مسیر زندگی شما را طی کنیم.

به قطار وحشت کارآفرینی خوش آمدید.
آماده‌ی حرکت هستید؟
لبخند بزنید، دستان‌تان را بگیرید هوا
جیغ بزنید.

برای سوار شدن به این قطار می‌توانید چاپ بیست‌و‌یکم کتاب را با ترجمه بسیار روان خانم شادی حسن‌پور از طبقه کتاب‌های مدیریت، کارآفرینی و کسب‌و‌کار فروشگاه اینترنتی واوک تهیه کنید تا از همسفر شدن با هاردی لذت ببرید. سفرتان خوش!