مجله اینترنتی واوک

علم بهتر است یا ثروت؟ این‌بار واوک پاسخ می‌دهد!

علم بهتر است یا ثروت؟ این‌بار واوک پاسخ می‌دهد!

در هفته‌ای که گذشت در دنیای کتاب اتفاق‌های زیادی رخ داده است. اگر شما هم فرصت نکردید اخبار را پیگیری کنید،‌ این چند خط را بخوانید:

 

  • پردیس کتاب مشهد؛ پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی طرح عیدانه

تعداد کتاب‌های خریداری شده از سوی مشتریان در طرح عیدانه کتاب در کتاب‌فروشی‌های عضو، به مرز ۵۰ هزار نسخه نزدیک می‌شود. طبق اعلام خانه کتاب با گذشت کمتر از سه روز از آغاز این طرح بالغ بر ۴۸ هزار و ۴۵۷ نسخه کتاب در ۶۵۴ کتاب‌فروشی که از مراکز استان‌ها و شهرستان‌های کشور (به جز تهران) فروخته شده است. مطابق با آخرین آمارها، کتابفروشی پردیس کتاب مشهد، شهرکتاب ساری و کتاب رشد مرکزی اهواز، سه رتبه نخست در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

 

  • ایران با ۷۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه پاریس

جمهوری اسلامی ایران با ۷۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های ادبیات داستانی، دین و دفاع مقدس، ایران‌شناسی، کودک و نوجوان در سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس شرکت می‌کند. نمایشگاه کتاب پاریس با حضور ۵۰ کشور از ۲۵ تا ۲۸ اسفند پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

  • جایزه کتاب تاریخ آمریکا به یک خبرنگار رسید

جان ای. فارل، نویسنده زندگینامه رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده با عنوان «ریچارد نیکسون: زندگی» توانست جایزه کتاب تاریخ آمریکا را کسب کند. جایزه کتاب تاریخ آمریکا با عناوین دیگری مانند، «جایزه کتاب تاریخ نیویورک» نیز شناخته می‌شود، این جایزه به کتاب‌هایی اعطاء می‌شود که با موضوع تاریخ کشور آمریکا نوشته شده باشند.

 

  • برنده جایزه «بوکر» چه کسی خواهد بود؟

فهرست نامزدهای اولیه جایزه «من بوکر» بین‌المللی اعلام شد. ۱۳ رمان در فهرست اولیه جایزه من بوکر بین‌المللی که برای حمایت از آثار ترجمه شده از گوشه و کنار جهان اهدا می‌شود، جای گرفته‌اند. این جایزه ۵۰ هزار پوندی هر سال به یک کتاب که از زبان‌های دیگر به انگلیسی ترجمه و در بریتانیا منتشر شده باشد، تعلق می‌گیرد.

 

  • بازار داغ کتاب‌های جدید در روزهای پایانی سال

رمان «زنِ آندِروس» نوشته تورنتون وایلدر با ترجمه علیرضا دوراندیش، مجموعه داستان «با شب یکشنبه» نوشته محمدرضا صفدری و چاپ پنجم مجموعه داستان «فارسی بخند» نوشته سپیده سیاوشی در نشر نیماژ منتشر شدند. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز کتاب «بدترین جشن تولد مار بوآ» اثر یک نویسنده بریتانیایی را ترجمه و منتشر کرده است. نشر چشمه نیز رمان‌های «خاکستر» نوشته حسین سناپور، «کارآگاهان خونسرد» نوشته دانیال حقیقی، «خواب آندلس» نوشته ناصر فرزین‌فر، «زیرِ خالِ سیاه» نوشته بابک بیات، «موعود» از سیامک ایثاری، «مدارِ بدونِ باد» نوشته بهرنگ بقایی و چاپ جدید «عشق و چیزهای دیگر» مصطفی مستور را به تازگی وارد بازار کتاب کرده است. همچنین دهمین عنوان از مجموعه کتاب‌های تام گیتس با عنوان «مهارت‌های فوق حرفه‌ای (ولی نه همیشه…)» نوشته لیز پیشون به تازگی با ترجمه آتوسا صالحی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شد.

 

  • علم بهتر است یا ثروت؟ این‌بار واوک پاسخ می‌دهد!

کتاب «علم بهتر است یا ثروت؟ با فناوری هر دو!» با قلم علیرضا منسوب‌بصیری و یاسر خوش‌نویس، به همت واحد نشر واوک منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. این کتاب با زبانی ساده به بیان مفاهیم مرتبط با فناوری، اختراع، پتنت و… برای مخاطب نوجوان می‌پردازد.
گفتنی است فروشگاه اینترنتی واوک در روزهای پایانی سال ۹۶ و در آستانه سال نو جشنواره #عیدگذرونی_با_کتاب را برگزار کرد و کتاب‌های این فروشگاه اینترنتی در این جشنواره با ۱۰ درصد تخفیف بیشتر به علاقه‌مندان عرضه شد.