مجله اینترنتی واوک

معرفی کتاب سمفونی کفش‌ها

ماجرای راه‌اندازی یک تجارت میلیاردی

فیل نایت با سرمایه ۲۴ میلیارد دلاری‌اش یکی از ثروتمندترین مردان دنیا است و نایک، برندی که بنیان گذاشت، در سرتاسر جهان شناخته‌شده و محبوب است. شاید کمتر کسی بداند او مردی خودساخته است که تجارتش را فقط با ۵۰ دلار و از اتاق خانه‌شان در اورگان شروع کرد و در مسیر موفقیت خارق‌العاده‌ش با مشکلات فراوان روبه‌رو شد؛ اما هر بار راهکاری خلاقانه یافت، شرکتش به رشد بی‌نظیرش ادامه داد و رقبایی مثل آدیداس و پوما را پشت‌سر گذاشت.

خالق و بنیان‌گذار شرکت نایک در این کتاب ماجرای شکست‌ها و موفقیت‌ها و امید و تلاش دائمی‌اش را به شیوایی روایت می‌کند، طوری که «سمفونی کفش‌ها» کتابی است بی‌نهایت جذاب و خواندنی، همچون یک رمان پرکشش، کتابی الهام‌بخش که میلیون‌ها نفر را در دنیا مسحور خود کرده و مدت‌ها پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آمریکا و اروپا است. در ایران نیز نیلوفر خوش‌زبان و علیرضا پارسائیان، ماجرای جذاب راه‌اندازی این تجارت میلیاردی را با قلمی روان بیان می‌کنند:

….دقیق به خاطر ندارم، فقط می‌دانم صبح خیلی زود بود. رسید را به آن‌ها دادم و با یک جعبه بزرگ که رویش با نوشته‌های ژاپنی پوشیده شده بود برگشتند. با سرعت نور به خانه برگشتم و سریع به زیرزمین رفتم. جعبه را باز کردم. دوازده جفت کفش سفیدِکرمی با نوارهای آبی در قسمت پایین کناره‌ها. خدایا خیلی زیبا بودند. از قشنگ هم قشنگ‌تر بودند. پای آدمیزاد برای این‌ها کم بود. دلم می‌خواست به پای مرمرین بپوشانمشان یا در گران‌بهاترین قاب‌ها بگذارمشان. جلوی نور نگه‌شان داشتم و مثل اشیایی مقدس نوازش‌گرانه لمس‌شان کردم… دو جفت از کفش‌ها را برای بیل باورمن مربی قدیمی‌ام در اورگان فرستادم. او اولین بار من را به این فکر انداخته بود که مردم چه کفشی می‌پوشند. باورمن یک مربی نابغه بود، استاد انگیزه دادن، رهبری واقعی برای مردان جوان و همیشه معتقد بود یک وسیله برای پیشرفت ورزشکارانش ضروری است: کفش…

می‌گویند: «کفش‌هایم را بپوش، راهم را قدم بزن، دردهایم را زندگی کن و بعد مرا قضاوت کن» شما می‌توانید با تهیه کتاب سمفونی کفش‌ها از بخش کتب‌های مدیریت، کارآفرینی و کسب‌و‌کار فروشگاه اینترنتی کتاب واوک این‌بار با کفش‌های فیل نایت راه بروید و مثل او که خود یک دونده حرفه‌ای است، همیشه در حال دویدن باشید و متوقف نشوید!

* این کتاب در فهرست کتاب‌های پیشنهادی بیل‌گیتس و کتاب‌های مورد علاقه وارن بافت قرار دارد.