مجله اینترنتی واوک

پنج قانون پول که باید بدانید

فرمولی ساده برای کسب ثروت!

بسیاری معتقدند جیم ران پیشروترین معلم موفقیت و تحول‌ شخصی در دوران معاصر است. مدرسانی نظیر آنتونی رابینز، دارن هاردی، برایان تریسی، جان سی مکسول، جک کنفیلد و… مهم‌ترین آموزگار خود را در مسیر موفقیت، جیم ران دانسته‌اند و بسیاری از محتواهای آموزشی را که ارائه می‌دهند، تحت‌تاثیر آموزه‌های تحول فردی و سازمانی هم معمولا به همین عنوان شناخته شده است.

کتاب «۵ قانون پول که باید بدانید و چند یادداشت دیگر» اثر جیم ران، کتابی دیگر از مجموعه «ثروتمندان خودساخته» انتشارات نگاه نوین است که به قلم روانِ شادی حسن‌پور به فارسی ترجمه شده است. این کتاب حاوی مهم‌ترین یادداشت‌ها و درس‌گفتارهای کوتاه جیم ‌ران است که به نوعی ماحصل اندیشه‌های او را دربردارد و شامل نکاتی‌ است که می‌تواند روی زندگی شخصی و شغلی هر کدام از ما تاثیری شگفت‌آور بگذارد. نکات کاربردی این کتاب را در روابط شخصی، روابط حرفه‌ای، خلق و اجرای اهداف مالی و رسیدن به آرزوهای دور و دراز به کار ببندید و نتایج بهبودبخش و بسیار مثبت آن را به تمامی نظاره‌گر باشید.

…همه با مقدار مشابهی پول شروع می‌کنند، ولی تفاوت اصلی را فلسفه و دیدگاه به وجود می‌آورد. بگذارید معنای ثروتمند و فقیر را برایتان بگویم. فقیران پول‌شان را خرج می‌کنند و هرچه را که باقی ماند، پس‌انداز می‌کنند. ثروتمندان اول پس‌انداز می‌کنند و باقی مانده‌اش را خرج می‌کنند. باید یاد بگیرید با هفتاد درصد از حقوق‌ دریافتی‌تان، زندگی کنید. مخارج ضروری و تفریحی زندگی‌تان را باید از همین مقدار پول تامین کنید. بعد سی‌درصد باقی‌مانده را به این روش تقسیم کنید: یک‌سوم آن باید به خیریه و بخشش اختصاص پیدا کند و با ده درصدِ دیگر آن سی‌درصد باید ثروت‌سازی کنید و آخرین ده درصد باقی‌مانده باید پس‌انداز شود. یادتان باشد که بخشش، سرمایه‌گذاری و پس‌انداز تاثیرات نامحسوسی دارند. بگذارید پنج سال بگذرد تا تفاوت‌ها معلوم شوند…

کتاب «۵ قانون پول که باید بدانید و چند یادداشت دیگر» در کنار شمار دیگری از کتاب‌های مرتبط با موضوع توسعه مهارت‌های فردی در فروشگاه اینترنتی کتاب واوک ارائه می‌شود. شما هم می‌توانید این کتاب را مطالعه و به توصیه جیم‌ ران عمل کنید که معتقد است: «برنامه‌ای برای ثروتمند شدن داشته باشید تا انگیزه زیادی برای کارکردن داشته باشید».