مجله اینترنتی واوک

اعزام دانش‌آموز مشهدی به مسابقات جهانی دانش مغز

اعزام دانش‌آموز مشهدی به مسابقات جهانی دانش مغز

 

مرحله نهایی کشوری مسابقه ملی دانش‌آموزی دانش مغز (BRAIN BEE) در روز ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۷ در شهر تهران در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

در این مسابقه که از طرف انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، ۳۰ دانش‌آموز برگزیده مرحله اول مسابقه در ۴ بخش کتبی، شفاهی، عملی و تشخیص بیماری به رقابت پرداختند.

در پایان مسابقه، مراسم اختتامیه با حضور مسئولین انجمن علوم اعصاب، ستاد توسعه علوم شناختی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز همراه با اعلام نتایج و اهدای مدال‌های طلا، نقره و برنز به شرکت‌کنندگان برگزار شد.

مهسا آرمان دانش‌آموز دبیرستان فرزانگان ۱ مشهد با کسب ۶۶% مجموع نمرات آزمون به‌عنوان نفر اول این مسابقه تابستان امسال برای شرکت در مرحله جهانی مسابقه به برلین آلمان اعزام خواهد شد.

امسال چهارمین دوره مسابقات ملی دانش‌آموزی دانش مغز با شرکت گسترده دانش‌آموزان علاقه‌مند برگزار شد.

مسابقه ملی دانش مغز (Brain Bee) برای اولین بار توسط دکتر نوربرت میسلینسکی در سال ۱۹۹۹ در دانشگاه مریلند کشور امریکا پایه‌گذاری شد. این رقابت‌ها با هدف علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در مورد مغز و کارکردهای آن، پرورش استعدادهای جوان، استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب، هرساله در سطح دنیا برگزار می‌شود.

این مسابقات در بیش از ۱۵۰ مرکز و ۳۰ کشور دنیا برگزار می‌شود و برگزیدگان مسابقات کشوری، هرساله در یک نقطه از دنیا گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. به‌این‌ترتیب بیش از سی هزار دانش‌آموز از سراسر دنیا هرسال به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و اخبار این مسابقات تحت پوشش گسترده خبری در سراسر دنیا قرار می‌گیرد.