مجله اینترنتی واوک

لکوکاپ فرصتی برای کارآفرینی ۳۰۰۰ دانش‌آموز

لکوکاپ فرصتی برای کارآفرینی ۳۰۰۰ دانش‌آموز

 

بیش از ۳ هزار دانش‌آموز برای شناسایی خلاقیت و استعدادهای خود در حوزه کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی در سیزدهمین دوره جشنواره خلاقیت‌های علمی پژوهشی لکوکاپ شریف رقابت کردند.

سیزدهمین جشنواره ملی خلاقیت‌های علمی پژوهشی لکوکاپ شریف، بزرگ‌ترین فستیوال دانش‌آموزی کشور روز جمعه ۱۴ اردیبهشت با ۳۲ لیگ مختلف و در دو محور مسابقاتی و کارگاه‌های علمی پژوهشی در سالن استاد جباری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

این جشنواره با تلاش پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف و گروه دانش‌بنیان لکو در قالب ۱۰ لیگ مسابقاتی و ۲۲ لیگ کارگاهی برگزار شد. در مراحل مقدماتی این مسابقات ۵۰ هزار دانش‌آموز از ۱۵۰ شهر مختلف شرکت کردند که این تعداد در مرحله کشوری به ۳ هزار نفر از ۱۱۷ شهر کشور رسید.

لکوکاپ مشارکت تیمی تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان در مجموعه‌ای از بازی‌ها و مسابقات است که این مشارکت موجب تقویت همکاری تیمی و نیز رقابت سازنده بین آن‌ها می‌شود. این مسابقات ابزاری برای ارزیابی هوش، مهارت‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموزان است.

نفرات اول تا سوم این ۱۰ لیگ، مجوز شرکت در مسابقات جهانی لکوکاپ را اخذ کردند. این مسابقات مهرماه سال جاری در کشور امارات متحده عربی (دبی) برگزار خواهد شد.

لکوروبو (رباتیک)، لکومس (محاسبات ذهنی و چرتکه)، لکوکیدز (مهندسی خلاقیت)، لکوکیو (مزرعه فکر)، لکولب (علوم آزمایشگاه)، لکوپل (پل آزمایشگاهی)، لکوفلای (هوافضا)، لکوتری‌دی (طراحی سه‌بعدی) لکودومینو (دومینو)، لکوکمیکار (ماشین سوخت شیمیایی)، لکومجیک (مدارهای الکترونیک)، لکوسام (سرعت انتقال محاسبات)، لکوچایلد (برنامه‌نویسی کودکان)، لکونانو (فناوری نانو)، لکوبیو (جراحی و تشریح جانوری) و طرح سازه‌های خلاق بخش‌های مختلف این جشنواره بودند که دانش‌آموزان در آن با یکدیگر به رقابت پرداختند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت leco.ir مراجعه کنند.