مجله اینترنتی واوک

لذت اوج‌گیری با تفکر استراتژيک

لذت اوج‌گیری با تفکر استراتژیک

بر اساس مطالعه‌ای که در مجله Chief Executive منتشر شده است، ارزشمندترین مهارت رهبران امروز، تفکر استراتژیک است. همچنین بسیاری از شرکت‌ها معتقدند تفکر استراتژیک همان مهارتی است که رهبران ارشدشان باید آن را بهبود بخشند.

کتاب «اوج‌گیری؛ قواعد سه‌گانه تفکر استراتژیک پیشرفته» نوشته ریچ هورواث و با ترجمه ترجمه نادر سیدکلالی و بابک وطن‌دوست توسط انتشارات آریانا قلم منتشر شده است. کتاب اوج‌گیری، ابزارها و تکنیک‌هایی در اختیار مدیران قرار می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانند قابلیت‌های این نوع از تفکر را کسب کنند و به رهبران استراتژیک واقعی تبدیل شوند. ریچ هورواث کوشیده است تا با زبانی ساده، تفکر استراتژیک را در قالب سه قاعده تشریح نماید. قواعد اتحاد بخشیدن، رقابت کردن و پشتیبانی کردن که سه فصل اصلی کتاب حاضر را تشکیل می‌دهند، با نگاهی به مفاهیم تفکر سیستمی، مزیت رقابتی و اجرای استراتژی شکل گرفته‌اند.

…ورزشکاران حرفه‌ای حدود ۹۰ درصد وقت خود را صرف تمرین و تنها ۱۰ درصد را صرف مسابقه می‌کنند. در حوزه کسب‌و‌کار، قضیه برعکس است زیرا بسیاری از مدیران حتی ۱۰ درصد وقت خود را هم صرف تمرین کردن یا آموزش دیدن نمی‌کنند. تحقیق انجام‌شده درباره بیش از سه هزار مدیر اجرایی منابع انسانی نشان می‌دهد که مدیران ارشد حداقل میزان آموزش را دریافت می‌دارند و ۴۱ درصد آن‌ها هیچ نوع آموزشی نمی‌بینند. شوخی روزگار آنجاست که رهبران در حالی کمترین میزان تمرین و آموزش را می‌بینند که هم‌زمان بیشترین مسئولیت را در سازمان‌های خود بر عهده دارند و تصمیماتی اتخاذ می‌کنند که بر کل کسب‌و‌کارشان موثر است…

چارچوب ارائه‌شده در قالب «قواعد سه‌گانه تفکر استراتژیک پیشرفته» رهبران را قادر به ترکیب استراتژی و نوآوری خواهد ساخت و برایشان رشدی سودآور به ‌همراه مزیت رقابتی به ارمغان خواهد آورد. هورواث از چارچوب‌ها و مدل‌های رایج در علم مدیریت و کسب وکار و به‌ویژه مدیریت استراتژیک برای غنا بخشیدن به محتوای کتاب یاری می‌گیرد که البته برای نخستین بار ایده‌های بدیعی ارائه می‌شوند.
با مطالعه این کتاب می‌توانید برای سفری استراتژیک کمربندهایتان را محکم ببندید و آماده اوج‌گیری شوید! کتاب «اوج‌گیری؛ قواعد سه‌گانه تفکر استراتژیک پیشرفته» را از بخش کتاب‌های مدیریت، کارآفرینی و کسب‌وکار فروشگاه اینترنتی واوک می‌توانید خریداری کنید.