مجله اینترنتی واوک

اینوتکس ۲۰۱۸ فرصتی برای گردهمایی بزرگ اکوسیستم‌های استارتاپی

اینوتکس ۲۰۱۸ فرصتی برای گردهمایی بزرگ اکوسیستم‌های استارتاپی

نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری با نام INOTEX برای هفتمین‌بار با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست‌جمهوری ۱۴ الی ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ در محل نمایشگاه‌­های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو)  برگزار می‌شود.

نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر در حوزه فناوری و نوآوری در منطقه است که تاکنون ۶ دوره در کشور ایران برگزار شده است.

این نمایشگاه که با هدف تبادل دانش فنی و تکنولوژی میان شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری روی طرح‌ها و استارتاپ‌ها برگزار می‌شود، تلاش می‌کند تا مشتریان محصولات فناورانه را به تولیدکنندگان آن‌ها متصل کند، فناوری­های روز را به صنایع متوسط و بزرگ معرفی کند، سرمایه‌گذاران را با فرصت­های سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه یا استارتاپ‌ها آشنا کند، مخاطبین تخصصی و افراد تحصیل‌کرده را به بازدید از نمایشگاه دعوت کند و تجمع گسترده‌ای از نقش‌آفرینان اکوسیستم نوآوری و فناوری را گردهم آورد.

نمایشگاه بین­‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) طی ۶ دوره برگزاری، میزبان بیش از ۷۵۰ شرکت فناور از ۲۵ کشور مختلف بوده است و اهدافی همچون تبادل فناوری میان شرکت‌های خصوصی، سرمایه‌گذاری مشترک، مشارکت در پروژه‌های تحقیق و توسعه و… را دنبال کرده است. در این راستا تاکنون بیش از ۱۳۰ قرارداد و تفاهم‌نامه میان شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه منعقد شده است.

برگزاری رقابت‌ بین استارتاپ‌ها، رویداد اینوتکس-تلنت، ماراتن برنامه‌ریزی، نشست شبکه‌سازی نوآوری، رویداد استیج، دومین نشست تجاری فناوری دی هشت و اینوتکس سلامت بخشی از برنامه‌هایی است که قرار است در روزهای برپایی نمایشگاه برگزار شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص برنامه‌های این هفتمین نمایشگاه بین­المللی نوآوری و فناوری به اینجا مراجعه کنید.