مجله اینترنتی واوک

کتاب «مشکلات‌تان را حل نکنید، محو کنید

راهی بی‌نظیر برای ساختن یک زندگی رویایی

…چند وقت است که در مورد مشکل‌تان فکر می‌کنید؟ چند وقت است که این مشکل را در ذهن‌تان بارها و بارها تکرار کرده‌اید؟ چند وقت است که نگرانش بوده‌اید؟ آیا به راه‌حلی نزدیک شده‌اید؟ اگر مثل خیلی از آدم‌ها باشید، احتمالا ماه‌ها و سال‌هاست که نگران مشکل‌تان هستید! من حدود یک دهه نگران مشکل مالی‌ام بودم. ده سال از زندگی‌ام می‌شود! و با این که ده سال به صورت دائمی روی این مشکل کار کردم ولی از بین نرفت. خوب پس این می‌تواند به شما نکته‌ای در مورد بیهودگی کارکردن روی مشکلات‌مان به روش معمول و متداول بگوید. قطعا باید راه بهتری وجود داشته باشد…

 آنچه خواندید بخشی از نظرات ریچارد داتس در کتاب «مشکلات‌تان را حل نکنید، محو کنید (معرفی راهی بی‌نظیر برای ساختن یک زندگی رویایی)» است که توضیح می‌دهد این راه، محو کردن مشکل و رهاکردن کامل آن به گونه‌ای است که شرایط اصلی که تقویتش می‌کرد، دیگر وجود خارجی نداشته باشد.

سختی و پیچیدگی آموزش‌های ریچارد این است که هر شخصی خودش باید در ابتدا کارهای درونی را با رسیدگی به وضعیت و حالت درونی‌اش شروع کند. هیچ استاد و رهبر معنوی قدرتمندی نمی‌تواند این کار را برای ما انجام بدهد. وقتی ما حالت درونی‌مان را به جایگاه اولیه و صفرش، جایگاه آرامش و صلح عمیق بازگرداندیم، این همان موقعی‌ست که معجزه اتفاق می‌افتد.

ناگفته نماند این کتاب توسط انتشارات نگاه نوین با ترجمه درسا عظیمی به چاپ رسیده و در بخش کتب توسعه مهارت فردی فروشگاه اینترنتی کتاب واوک عرضه شده است.