مجله اینترنتی واوک

وقتی «کارتون‌ها» از «کتاب‌ها» می‌گویند

کاریکاتور یک رسانه صامت با دنیایی از حرف است. شما چقدر با دنیای کاریکاتور‌ها و کارتون‌ها ارتباط دارید؟ چقدر صدایشان را می‌شنوید و پیامشان را درک می‌کنید؟
از این به بعد در مجله اینترنتی واوک، هر از گاهی سری می‌زنیم به دنیای جذاب کاریکاتور‌ها و در اولین گام نگاهی خواهیم داشت به آثاری از هنرمند معاصر ایرانی،‌ کامبیز درمبخش.
درمبخش در سال ۱۳۲۱ و در شهر شیراز متولد شده است و بیش از ۵۰ سال است که همکاری مستمر و موثری با مطبوعات صاحب نام ایران و جهان دارد. وی تاکنون آثارش را در ده‌ها نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور ارائه کرده است و موفق به کسب جوایز ارزنده‌ای از بزرگ‌ترین و معتبرترین مسابقات بین‌المللی کاریکاتور ژاپن، آلمان، ایتالیا، سوئیس، بلژیک، ترکیه، برزیل، یوگسلاوی و چندین جایزه بین‌المللی دیگر شده است. همچنین بسیاری از آثار این هنرمند در موزه‌های معتبر جهان از جمله در موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگستان هنر خانه صبا، کتابخانه ملی، مان هنر نو، موزه سندیکای گرافیست‌های ایران، موزه آوینیون پاریس، موزه کاریکاتور بازل سوئیس، موزه کاریکاتور گابروو در بلغارستان، موزه هیروشیما در ژاپن، موزه ضدجنگ یوگسلاوی، موزه کاریکاتور استامبول در ترکیه، موزه کاریکاتور ورشو در لهستان و مجموعه شهرداری شهر فرانکفورت آلمان و… نگهداری می‌شوند.
در ادامه مطلب، شماری از آثار خلاقانه‌ این هنرمند را که با ایده و درونمایه کتاب و کتابخوانی خلق شده‌اند می‌بینیم.کارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانی

کارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانیکارتون و کاریکاتور کتاب و کتابخوانی