مجله اینترنتی واوک

ایران در مسابقات جهانی «دانش مغز» به رتبه چهارم دست یافت

ایران در مسابقات جهانی «دانش مغز» به رتبه چهارم دست یافت

نماینده ایران در بیستمین دوره مسابقات جهانی «دانش مغز» (Brain Bee) در شهر برلین آلمان، موفق به کسب عنوان چهارم این مسابقات شد.

هم‌زمان با کنفرانس فدراسیون علوم اعصاب اروپا، بیستمین دوره مسابقات جهانی «دانش مغز» نیز با حضور نمایندگانی از ۲۵ کشور جهان در شهر برلین آلمان برگزار شد و «مهسا آرمان» نماینده کشورمان توانست رتبه چهارم این رقابت را به‌دست بیاورد.

مسابقات جهانی «دانش مغز» هرساله هم‌زمان با برگزاری یکی از کنگره‌های حوزه علوم اعصاب در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود و کشورمان برای یک دوره دیگر در این مسابقات شرکت کرد.

مسابقات brain bee رقابتی گسترده میان نوابغ دانش‌آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت‌های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می‌کند.

انجمن علوم اعصاب ایران به‌عنوان متولی برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، هرساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استان‌ها برگزار می‌کند.

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز استعدادیابی در نتیجه رقابت میان دانش‌آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده‌آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته‌های علوم شناختی در سطح کشور است.

لازم به یادآوری است نمایندگان ایران در دو دوره گذشته مسابقات جهانی دانش مغز موفق به کسب مقام های چهارم و پنجم این مسابقات شدند.