مجله اینترنتی واوک

«نورآزما ۴۰۳» جایزه ویژه مسابقه «علم ‌بهتر است یا ثروت؟»

«نورآزما ۴۰۳» جایزه ویژه مسابقه «علم ‌بهتر است یا ثروت؟»

احتمالا در جریان هستید که فروشگاه اینترنتی واوک، مسابقه کتابخوانی «علم بهتر است یا ثروت؟» را در تابستان ۱۳۹۷ برگزار می‌کند. این مسابقه با هدف آشناسازی بیشتر دانش‌آموزان سنین ۱۰ تا ۱۵ سال با مفاهیم مرتبط با کسب‌وکارهای دانش‌بنیان از جمله تجاری‌سازی فناوری، ثبت‌ اختراع و… برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان در این مسابقه کتابخوانی در صورتی که به سوالات مطرح شده پاسخ صحیح بدهند، علاوه بر دریافت بلیط بازدید از موزه علم و فناوری، در قرعه‌کشی این مسابقه نیز شرکت داده می‌شوند و می‌توانند برنده یکی از ۱۰ کیت آموزشی نورآزما ۴۰۳ ساخت شرکت فن‌آموز باشند.

اما این کیت آموزشی چیست و به چه‌ کاری می‌آید؟
کیت نورآزما ۴۰۳ به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مباحث درسی فیزیک نور را از طریق مشاهده و تجربه به آسانی یاد بگیرند. این محصول عمده آزمایش‌های فیزیک نور دبیرستان و علوم تجربی دوره راهنمایی را پوشش می‌دهد.
کیت آموزشی فن‌آموز دارای تعدادی قطعات اپتیکی برای یادگیری عملی فیزیک نور است، این کیت همچنین شامل کتابچه‌ای ۴۴ صفحه‌ای است که هریک از صفحات آن کاربرگ‌های انجام یک آزمایش است. این کاربرگ‌ها، نقش محیط اجرای آزمایش را ایفا می‌کنند و علاوه بر مشخص کردن محل نصب هر قطعه، حاوی توضیحاتی درباره پدیده موردآزمایش هستند. نورآزما ۴۰۳ مجموعاً ۴۲ آزمایش دربردارد.
آزمایش‌ها و بخش‌های مختلف این کیت آموزشی عبارتند از:
– بخش اول: آینه تخت
– بخش دوم: آینه مقعر
– بخش سوم: آینه محدب
– بخش چهارم: شکست نور
– بخش پنجم: تیغه متوازی‌السطوح
– بخش ششم: منشور
– بخش هفتم: عدسی کوژ
– بخش هشتم: عدسی کاو
– بخش نهم: فیزیک چشم

برای استفاده از نورآزما ۴۰۳ نیازی به آزمایشگاه و یا اتاق تاریک نیست، همچنین این وسیله به‌عنوان آزمایشگاهی سیار که دارای امکانات آموزشی برای مدارس و معلمان است مورداستفاده قرار می‌گیرد.
شما هم می‌توانید دانش‌آموزان ۱۰ تا ۱۵ ساله را به شرکت در این مسابقه علمی دعوت کنید. علاقمندان باید برای شرکت در مسابقه کتابخوانی «علم بهتر است یا ثروت؟» به صفحه اینترنتی این مسابقه مراجعه کنند.

«نورآزما ۴۰۳» جایزه ویژه مسابقه «علم ‌بهتر است یا ثروت؟»