مجله اینترنتی واوک

«قلاب» وارد بازار کتاب شد

«قلاب» وارد بازار کتاب شد

در هفته‌ای که گذشت در دنیای کتاب اتفاق‌های زیادی رخ داده است. اگر شما هم فرصت نکردید این خبرها را دنبال کنید، خوب است این چند خط را بخوانید:

 

رونمایی از کتاب‌های ایرانی- اوکراینی

کتاب‌های «لندن ۱۹۳۹» و «خانواده کایداش» در هفته فرهنگی ایران و اوکراین رونمایی شدند. «لندن ۱۹۳۹» که شامل مجموعه شعرهای علیرضا بهرامی است، به صورت دوزبانه و با ترجمه کاترین کریکونیک، مترجمِ ایرانی ـ اوکراینی مقیم ولز، انتشار یافته و کتاب «خانواده کایداش» نیز اثری از ایون نچویی لوه تسکی است با ترجمه‌ای از همین مترجم. این مراسم با همکاری انتشارات آرادمان، سفارت اوکراین و شهرکتاب فرشته برگزار شد.

 

کدام یک برنده جایزه جایگزین نوبل ادبیات خواهند شد؟

چهار نامزد نهایی جایزه جایگزین نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند. «هاروکی موراکامی» نویسنده مطرح ژاپنی، «نیل گیمن» رمان‌نویس بریتانیایی و دو نویسنده زن، «کیم توی» از کانادا و «ماریس کنده» از فرانسه این چهار نامزد هستند. برنده جایزه جایگزین نوبل ادبیات در ماه اکتبر اعلام می‌شود.

 

فراخوان جایزه ابوالحسن نجفی

مرکز فرهنگی شهر کتاب فراخوان سومین دوره جایزه ابوالحسن نجفی را منتشر کرد. این جایزه به‌منظور پاسداشت ابوالحسن نجفی در بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود و بهترین ترجمه رمان و مجموعه داستان کوتاهی که در سال  ۱۳۹۶ منتشر شده را معرفی می‌کند. مترجمان و ناشران علاقه‌مند به شرکت در این جایزه می‌توانند دو نسخه از کتاب خود را تا پایان مهر ۱۳۹۷ به دبیرخانه جایزه ارسال کنند.

 

روایت انسان بی‌اهمیت از خاطرات دختر استیو جابز

کتابی تحت عنوان «انسان بی‌اهمیت» وارد دنیای کتاب شده است که موضوع آن خاطرات لیسا برنان-جابز، دختر استیو جابز، مؤسس شرکت اپل است. لیسا در این کتاب چهره‌ای متفاوت و جدید از استیو جابز به عنوان پدری بی‌مسئولیت و بی‌رحم ارائه می‌کند! با وجود اینکه تا به حال چند فیلم و بیوگرافی سعی کرده‌اند نگاهی عام به زندگی پدر او داشته باشند، برنان از این کتاب استفاده کرده تا دید خودش از داستان را تعریف کند. پاول جابز و کودکانش و همچنین خواهر استیو جابز در بیانیه‌ای گفتند کتاب جابز-برنان با خاطرات آن‌ها از استیو تفاوت دارد.

 

«قلاب» وارد بازار کتاب شد

انتشارات آریانا قلم کتاب «قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه‌روز درگیر کند» نوشته نیر ایال با همکاری رایان هوور و ترجمه سعید قدوسی‌نژاد را وارد بازار کتاب کرده است. این کتاب راهنمای مفیدی برای کسانی است که در جست‌وجوی مدلی نو برای کسب‌وکارند. به‌علاوه در زمینه طراحی ارزش پیشنهادی و طراحی محصول و مرحله ایده‌یابی، این کتاب راهنمایی‌های ارزنده و کاربردی به خواننده عرضه می‌کند.

نشر پیدایش نیز ترجمه رمان «ملکه تِرا» نوشته برام استوکر و کتاب «نوری زیر دریاچه» (اسکارلت و آیوی) نوشته سوفی کلورلی با ترجمه شهره نوصالحی را منتشر کرده است.