مجله اینترنتی واوک

کتاب پرفروش نیویورک تایمز در راه کتابفروشی‌ها

کتاب پرفروش نیویورک تایمز در راه کتابفروشی‌ها

در هفته‌ای که گذشت در دنیای کتاب اتفاق‌های زیادی رخ داده است. اگر شما هم فرصت نکردید این خبرها را دنبال کنید، خوب است این چند خط را بخوانید:

 

پرفروش‌های تابستانه

با پایان طرح تابستانه کتاب ۹۷، فهرست کتاب‌های پرفروش عمومی در بخش تألیف و ترجمه معرفی شدند. طرح «تابستانه کتاب ۹۷» با شعار دانش‌گستری با حمایت از تألیف ایرانی با مشارکت ۷۱۵ کتاب‌فروشی از ۳۱ استان کشور از ۳۰ مردادماه تا ۵ شهریور در تهران و تا ۸ شهریور در سایر شهرها برگزار شد. در این طرح ۲۵۸ هزار و ۷۸۲ نسخه کتاب در سراسر کشور به فروش رسید. کتاب‌های «رهش»، «یک عاشقانه آرام»، «سلام بر ابراهیم: زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی»، «علی (ع) از زبان علی (ع): زندگی و زمانه امیرالمؤمنین (ع) از زبان خودش»، «ملت عشق»، «انسان خردمند: تاریخ مختصر بشر» و «جزء از کل» برخی از کتاب‌های پرفروش این طرح هستند.

 

حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسکو

سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب مسکو از ۱۴ تا ۱۸ شهریور برگزار شد و جمهوری اسلامی ایران در غرفه‌ای به مساحت ۲۴ مترمربع، ۳۰۰ عنوان کتاب را در زمینه‌های دین، کودک‌ونوجوان، ایران‌شناسی، ادبیات کلاسیک و معاصر، هنر و ادبیات دفاع مقدس به نمایش گذاشت.

 

جایزه‌ای برای نویسندگانی که تاکنون جایزه دریافت نکرده‌اند!

گروه داوری جایزه ادبی گنکور که از مهم‌ترین جوایز ادبی جهان محسوب می‌شود فهرست اولیه نامزدهای ۲۰۱۸ خود را معرفی کرد. فصل ادبی پاییز فرانسه با معرفی نامزدهای مرحله اول جایزه گنکور که شامل نام ۱۵ نویسنده است کلید خورد. از ۵ اثر برگزیده ۵ اثر متعلق به نویسندگان زن است که ۴ اثر از آن متعلق به نویسندگان کتاب اولی است. جایزه ادبی گنکور سال ۱۹۰۳ برای نخستین‌بار توسط ژول و ادموند گنکور راه‌اندازی شد. این جایزه مهم ادبی فرانسه هرسال به نویسنده‌ای اهدا می‌شود که تاکنون جایزه ادبی بزرگی دریافت نکرده است. هر نویسنده تنها یک‌بار در طول عمرش شانس برنده شدن این جایزه را دارد!

 

پساترامپ در «آمریکا: تور خداحافظی»

تازه‌ترین کتاب «کریس هجز»، با عنوان «آمریکا: تور خداحافظی» منتشر شد. هجز در «آمریکا: تور خداحافظی» وضعیت آمریکا را در دل بحرانی موردتحلیل قرار داده که با آن بیکاری، صنعتی‌زدایی، ناامیدی، رخوت و… موجب اپیدمی معضلاتی از جمله سوء مصرف مواد مخدر، قمار، خودکشی، خرافه‌گرایی، جنون و فرهنگ سادیسم و نفرت شده است. کتاب «آمریکا: تور خداحافظی» در ماه اوت سال جاری توسط انتشارات «سایمون‌اند چاستر» در قالب ۴۰۰ صفحه منتشر شده است.

 

کتاب پرفروش نیویورک تایمز در راه کتابفروشی‌ها

نشر چشمه رمان «ولی دیوانه‌وار…» نوشته شیوا ارسطویی را منتشر کرد. نشر افق نیز مجموعه کتاب «بردیا و گولاخ‌ها» نوشته مهدی رجبی را وارد بازار کرده است. قهرمان این کتاب‌ پسربچه‌ای به نام بردیا است که در این کتاب با ماجراهایی روبرو می‌شود.
انتشارات کتابسرای تندیس نیز ترجمه رمان «زن پشت پنجره» را عرضه کرده است. این رمان موفق، اولین کتاب نویسنده‌اش است که در ژانویه سال ۲۰۱۸ منتشر و با فاصله کمی تبدیل به پرفروش‌ترین رمان نیویورک تایمز شد.
مجموعه داستان «درباره عشق و یازده داستان دیگر» نوشته آنتوان پاولوویچ چخوف نیز به تازگی با ترجمه رضا امیر رحیمی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است.