مجله اینترنتی واوک

«زندگی در پیش رو» به بازار کتاب برگشت

«زندگی در پیش رو» به بازار کتاب برگشت

در هفته‌ای که گذشت در دنیای کتاب اتفاق‌های زیادی رخ داده است. اگر شما هم فرصت نکردید این خبرها را دنبال کنید، خوب است این چند خط را بخوانید:

 

حضور تصویرگران ایرانی در فینال مسابقه فرفره طلایی چین

دو تصویرگر ایرانی به فینال مسابقه تصویرگری نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای چین (CCBF) راه یافتند. در این دوره ۱۳۲۰ تصویرگر از کشورهای مختلف با ارسال ۶۶۰۰ اثر شرکت کردند که پس از بررسی هیئت داوران، در نهایت ۵۰ تصویرگر به مرحله پایانی راه یافته‌اند. آثار این برگزیدگان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شانگهای چین با حضور متخصصان چاپ و علاقه‌مندان به کتاب کودک به نمایش درخواهند آمد و در سالنامه فرفره طلایی ۲۰۱۸ به چاپ خواهد رسید.

 

سوت جام باشگاه‌های کتابخوانی به صدا درآمد!

با اعلام آمادگی ۱۷۰۰ شهر و روستا برای راه‌اندازی باشگاه کتابخوانی، فعالیت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی آغاز شد. همچنین با ثبت‌نام باشگاه‌ها، اعضای آن می‌توانند از تسهیلات خرید کتاب برخوردار شوند. هم‌زمان با هفته کتاب باشگاه‌های کتابخوانی، برگزیده در سطح استان‌ها معرفی خواهد شد و باشگاه‌های کتاب‌خوانی برتر کشوری نیز در اختتامیه سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی، در بهمن‌ماه معرفی و تقدیر خواهند شد.

 

کتاب‌های ضدترامپ در صدر پرفروش‌ترین‌ها

چهار کتاب منتشرشده درباره «دونالد ترامپ» در سال ۲۰۱۸ در آمریکا همگی در صدر فهرست پرفروش‌ترین آثار غیرداستانی قرار گرفته‌اند. «ترس» نوشته «باب وودوارد»، «آتش و خشم» به قلم «مایکل وُلف»، «یک وفاداری بالاتر: حقیقت، دروغ و رهبری» نوشته «جیمز کومی» رئیس سابق سازمان اف‌بی‌آی و کتاب نوشته «اماروسا منیگالت نیومن» دستیار قدیمی ترامپ با عنوان «ناقص‌العقل: کاخ سفید ترامپ به روایت یک خودی» که همگی رویکردی ضدترامپ دارند، امسال در صدر پرفروش‌ترین آثار غیرداستانی منتشرشده در آمریکا قرار گرفتند و در سطح جهان نیز ۷۵۰ هزار نسخه از آن‌ها در روز نخست انتشار به فروش رفته است.

 

جایزه بنیاد ملی کتاب آمریکا به ایزابل آلنده

ایزابل آلنده نویسنده اهل شیلی توانست مدال یک عمر دستاورد ادبی را از سوی بنیاد جایزه کتاب آمریکا دریافت کند. جایزه کتاب ملی آمریکا مجموعه‌ای از جوایز ادبی است که سالانه به نویسنده‌های ساکن این کشور اعطا می‌شود. آلنده نخستین نویسنده اسپانیایی زبان است که این مدال را دریافت می‌کند و پس از سال بلو که سال ۱۹۹۰ این جایزه را دریافت کرد، دومین نویسنده‌ای است که خارج از آمریکا متولد شده و این جایزه را می‌گیرد.

 

«زندگی در پیش رو» به بازار کتاب برگشت

کتاب «زندگی در پیش رو» نوشته رومن گاری پس از ۱۳ سال توقیف دوباره روانه بازار کتاب شد.

کتاب «زندگی در پیش رو» نخستین‌بار پیش از انقلاب در سال ۵۳ یا ۵۴ به چاپ رسید؛ اما بعد از انقلاب حدود ۱۰ سال توقیف بود. سپس از توقیف خارج شد و به چاپ‌های متعددی رسید؛ اما ۱۳ سال قبل مجدداً توقیف شد. حالا کتاب رومن گاری مجدداً توسط نشر ثالث منتشر شده است.