مجله اینترنتی واوک

مدیران بزرگ جهان درباره کتاب بازی برد چه می‌گویند؟

مدیران بزرگ جهان درباره کتاب بازی برد چه می‌گویند؟

کتاب بازی برد: راه‌کارهای دستیابی به استراتژی برد در شمار کتاب‌های پرتیراژ حوزه مدیریت و کسب‌وکار قرار دارد. همان‌طور که از نام کتاب هم برمیاید، ای‌جی‌لافلی و راجر مارتین نکاتی مهم و کاربردی برای کسانی که قصد تعیین استراتژی کسب‌وکار‌شان را دارند، با نثری ساده ارائه کرده‌اند.

مطالعه این کتاب توسط بسیاری از مدیران موفق در سراسر دنیا، پیشنهاد شده، از جمله جیم مک نرنی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت بوئینگ معتقد است: «این کتاب خودآموزی روشنگرانه است که نشان می‌دهد چگونه باید استراتژی‌های اثربخش را برای کسب‌و‌کار خلق کرد، به اجرا درآورد و بهبود بخشید.»

در ادامه نظرات برخی از صاحب‌نظران حوزه مدیریت و کسب‌وکار را در خصوص کتاب بازی برد: راه‌کارهای دستیابی به استراتژی برد می‌خوانید:

مدیران بزرگ جهان درباره کتاب بازی برد چه می‌گویند؟

مطالعه این کتاب مانند در اختیار داشتن جایگاهی ویژه در میدان مبارزه استراتژی است. در حوزه کالاهای مصرفی استراتژی‌هایی را می‌آموزید که پی‌اندجی برای رساندن محصولات نواورانه‌اش به میلیون‌ها خانه به کار برده است. همچنین روش‌هایی اثبات شده برای موفقیت در رقابت‌ها یاد می‌گیرید. اگر رهبر سازمان یا مسئول بازاریابی‌اید، به مطالعه این کتاب نیاز دارید.

دنیل پینک، نویسنده کتاب‌های مدیریتی

 

مدیران بزرگ جهان درباره کتاب بازی برد چه می‌گویند؟

این بهترین کتابی است که تاکنون درباره استراتژی مطالعه کرده‌ام. به بیان لافلی و مارتین مهم آن است که: چگونه عمل کنید تا به جای اینکه رخدادها انتخاب‌هایتان را کنترل کنند، شما بتوانید رخدادها را کنترل کنید. همه خواهان موفقیت‌اند؛ این کتاب گام‌هایی را که باید برای تبدیل آرمان‌تان به واقعیت بردارید، به سادگی نشان می‌دهد.

تری لی هی، مدیرعامل پیشین تسکو

 

لافلی و مارتین به ما می‌آموزند که چگونه استراتژی خلق کنیم و آن را به کار گیریم. توصیه‌هایشان برای هر سطحی از سازمان، واحدهای کسب وکار، محصولات و گروه‌ها صدق می‌کند. این کتاب بسیار عالی است.

کلای کریستنسن، نویسنده و استاد دانشکده بازرگانی هاروارد

 

نویسندگان بسیاری پیش از نوشتن کتاب تحقیق می‌کنند. کاری که لافلی و مارتین انجام دادند این بود که چارچوب ساده و زیرکانه «در کدام حوزه فعالیت خواهید کرد؟ و به چه روشی به موفقیت دست پیدا خواهید کرد؟» را استفاده کردند تا ارزش یکی از بزرگ‌ترین کسب وکارهای جهان را دو برابر کنند و حالا نشان می‌دهند که چگونه این کار را انجام دهید. این کتاب را پیش از اینکه رقبای‌تان آن را کشف کنند، بخوانید.

چیپ هیث، نویسنده کتاب ایده عالی مستدام

 

این کتاب ترکیب نادری از تفکر عمیق و سادگی بیان است و به روشنی شرح می‌دهد که استراتژی چه هست و چه نیست و چگونه می‌توان آن را بسط داد. لافلی و مارتین خلاصه‌ای از تجارب گران‌بها، بینش‌ها، ابزارهای کاربردی و نکات الهام بخشی را که به شما کمک می‌کند به طور استراتژیک و به شیوه‌ای جدید درباره کسب و کارتان بیندیشید، در این کتاب فراهم آورده‌اند.

یورگن ویگ نادستارپ، مدیرعامل گروه لگو

 

 

مدیرعاملی برجسته به همراه استادی مشهور کتابی خلق کرده‌اند که هر کس درباره استراتژی می‌اندیشد، باید آن را مطالعه کند.

جک ولش، مدیرعامل پیشین جنرال الکتریک

 

این کتاب استراتژی کسب و کار را از منظر کسی که پی‌اند‌جی را در دهه نخست قرن بیست و یکم با موفقیت رهبری کرده و مشاور استراتژیستی که با او کار کرده است، تشریح می‌کند و آکنده از بینش‌هایی‌است که چیستی و چگونگی کار این دو استراتژیست را نشان می‌دهد.

اسکات کوک، مؤسس و رئیس هیئت اجرایی شرکت اینتیوت

 

لافلی و مارتین دوره کار حرفه‌ای‌شان را روی درک پیچیدگی‌های استراتژی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. نتیجه این اقدام بنیادین، چارچوب ساده و پرمحتوایی است که رهبران کسب‌وکار را برای تفکر درباره انتخاب‌های استراتژیک یاری می‌کند. این کتاب راهنمایی برجسته برای انتخاب و تصمیم‌گیری است که جزء اساسی رهبری به شمار می‌آید.

جیمزهکت، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل استیل‌کیس

 

مدیران بزرگ جهان درباره کتاب بازی برد چه می‌گویند؟

این کتاب خودآموزی روشنگرانه است که نشان می‌دهد چگونه باید استراتژی‌های اثربخش را برای کسب‌و‌کار خلق کرد، به اجرا درآورد و بهبود بخشید. لافلی و مارتین با بهره‌گیری از مثال‌هایی از دنیای واقعی و مرتبط با موضوع، تکنیک‌هایی برای رقابت و کسب موفقیت در محیط پر از چالش کسب وکار فراهم آورده‌اند.

جیم مک نرنی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بوئینگ

 

من این کتاب را دوست دارم، چون تفکر برانگیز است و مرا به پرسیدن سؤالاتی درباره خود و زندگی کسب وکارمان وا‌می‌دارد. در زمانی که ارتباطات آنی و اطلاعات عناصر بی‌وقفه سبک زندگی و کسب وکار ما شده‌اند، لافلی و مارتین پیشنهاد می‌کنند مکث کنیم تا نقشه راه استراتژیک‌مان و برنامه‌های لازم و مرتبط برای موفقیت در این فضای بازار را جویا شویم.

توماس تال، مؤسس و مدیرعامل لجندری پیکچرز

 

ناگفته نماند کتاب بازی برد: راه‌کارهای دستیابی به استراتژی برد در کنار دیگر کتاب‌ها با موضوع استراتژی در فروشگاه اینترنتی واوک در دسترس شما قرار دارد.