مجله اینترنتی واوک

«حال خوش خواندن» در هفته کتاب

کتاب‌دوستان عزیز، در این پنج‌شنبه پاییزی شما را به مطالعه بسته خبری این هفته دعوت می‌کنیم. بیایید با هم چند سرخط از دنیای کتاب را مرور کنیم.

 

نمایش کتاب‌های ایرانی در برترین نمایشگاه‌های کتاب دنیا

این هفته، هفته حضور کشورمان در نمایشگاه‌های کتاب خارجی بود و ایران در سی‌وهفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول و هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب وین شرکت کرد.

هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب وین ۱۶ تا ۲۰ آبان در مرکز نمایشگاهی شهر وین برگزار شد. این نمایشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد صنعت نشر، کتاب و ادبیات در اتریش محسوب می‌شود.

سی‌وهفتمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول نیز از ۱۹ آبان‌ماه آغاز شده و تا ۲۷ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، بخش بین‌المللی نمایشگاه تا ۲۲ آبان فعالیت داشت. غرفه ایران با کتاب‌هایی در حوزه کودک و نوجوان، ادبیات داستانی، ایران‌شناسی، هنر و دفاع مقدس در این دو نمایشگاه

میزبان علاقه‌مندان بود.

 

«حال خوش خواندن» در هفته کتاب

در بیست‌وششمین هفته کتاب به سر می‌بریم و قرار است برنامه‌های این هفته با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ آبان تا ۱ آذرماه با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور اجرا شود. خوب است بدانید که هریک از روزهای این هفته به یک موضوع اختصاص پیدا کرده است:

  • چهارشنبه ۲۳ آبان روز«کتاب و پایتخت کتاب ایران»
  • پنجشنبه ۲۴ آبان روز «کتاب، کتابخوان و کتابدار»
  • جمعه ۲۵ آبان روز «کتاب،‌ خانواده و کاهش آسیب اجتماعی»
  • شنبه ۲۶ آبان روز «کتاب و انقلاب اسلامی»
  • یکشنبه ۲۷ آبان روز «کتاب،‌ رسانه،‌ فناوری نوین و کپی رایت»
  • دوشنبه ۲۸ آبان روز «کتاب،‌ دانشجو و دانش‌آموز»
  • سه‌شنبه ۲۹ آبان روز «کتاب،‌ دانایی و توانایی در تولید ملی»
  • چهارشنبه ۳۰ آبان روز «کتاب،‌ وحدت ادیان،‌ اقوام و مذاهب»
  • پنجشنبه ۱ آذر به نام «کتاب و کتابفروشی»

 

در هفته گذشته چه کتاب‌هایی به فروشگاه واوک اضافه شده است؟

فروشگاه اینترنتی کتاب واوک چندین عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف را وارد سبد محصولات خود کرده است. کتاب «حقایق مغز؛ کتاب الفبای مغز و سیستم عصبی» که منبع رسمی مسابقه ملی دانش‌آموزی دانش مغز (BRAIN BEE) است، از جمله کتاب‌هایی است که به تازگی به کتاب‌های فروشگاه اینترنتی واوک افزوده شده است. کتاب‌های «مدل‌های استارتاپی: ۴۰ مدل کسب‌وکار نوآورانه ویژه استارتاپ‌ها و سازمان‌های ایرانی»، «ده گونه نوآوری» و «مقدمه‌ای بر علم نانو» دیگر کتاب‌هایی هستند که از این پس برای تهیه آن‌ها می‌توانید به فروشگاه اینترنتی واوک مراجعه کنید.

 

تازه‌نفس‌های دنیای کتاب!

به تازگی دو کتاب ارزشمند از انتشارات آریانا قلم وارد بازار کتاب شده‌اند، اولی «هنر دستیابی» نوشته برنارد راث با ترجمه ساجد متولیان است. در این کتاب، پروفسور برنارد راث، استاد با سابقۀ دانشگاه استنفورد، با بهره‌گیری از رویکرد تفکر طراحی و تجربۀ پنجاه سالۀ معلمی، خِرَدی ناب و راهکارهایی عملی در اختیارمان قرار می‌دهد تا بتوانیم از درجا زدن و به دور خود گشتن دست بکشیم و گامی عملی به سوی اهدافمان در زندگی برداریم! و دومی «ذهن استراتژیست»؛ کتابی نوشته مجتبی لشکربلوکی و سید حسین جلالی. در این کتاب می‌خوانیم تفکر استراتژیک بیش از آنکه ذاتی باشد آموختنی است و افراد فاقد این نبوغ می‌توانند با به‌کارگیری مجموعه‌ای از روش‌ها و رویکردها مهارت تفکر استراتژیکشان را پرورش دهند، تفکر استراتژیک اصولی دارد که در ابتدا باید آنها را آموخت و فهمید و سپس هر یک از این اصول را در عرصه عمل و در زندگی حرفه‌ای و شخصی به کار بست.