مجله اینترنتی واوک

کتاب قطب‌نمای موفقیت

قطب‌نمای موفقیت به بازار آمد!

کتاب‌دوستان عزیز، هفته‌ای پر خبر در دنیای کتاب را پشت‌سر گذاشتیم. اگر فرصت نکردید اخبار را پیگیری کنید،‌ این چند خط را بخوانید:

 

برترین قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای را در «قصه زندگی من» بخوانید

قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای برتر که از سوی هیئت انتخاب جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مرحله پایانی راه پیدا کرده‌اند، به قلم شرمین نادری، کتاب می‌شوند.

کتاب «قصه زندگی من» شامل گزیده‌ای از آثار راه‌یافته به مرحله پایانی داوری بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی است که به انتخاب نویسنده و به‌صورت اقتباسی گردآوری و منتشر می‌شود. مراسم رونمایی از این کتاب آذر امسال با حضور نویسندگان و قصه‌گویان کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

 

کتاب «میشل اوباما» رکورددار فروش در سال ۲۰۱۸ شد

کتاب خاطرات «میشل اوباما» همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا در هفته نخست انتشار بیش از هر کتاب دیگری در سال ۲۰۱۸ فروش داشته است. این کتاب خاطرات، تنها در روز نخست عرضه بیش از ۷۵۰ هزار نسخه فروش داشت. میشل عنوان این کتاب را «شدن» انتخاب کرده است و بیشتر محتویات آن تجربه شخصی‌اش از اتفاقات دوران زندگی سیاسی و غیرسیاسی خانواده اوباما است.

 

قطب‌نمای موفقیت به بازار آمد!

مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «قطب نمای موفقیت» نوشته الکساندر جورجینیا اینکلمان رئیس کارگروه ایران در حزب CDO آلمان دوشنبه‌شب ۲۸ آبان در شهر کتاب فرشته برگزار شد. الکساندر جورجینیا اینکلمان که از مادری ایران و پدری آلمانی متولد شده، به جهت ریشه‌های ایرانی خود، تلاش زیادی در راستای روابط ایران و آلمان داشته و با سیستم اینکلمان توانسته گام‌های موثری برای هدایت افراد به سمت موفقیت بردارد.

الکساندر جورجینیا اینکلمان در این مراسم گفت: «موفقیت چیزی است که انسان همواره به آن نیاز دارد. هیچگاه دنیا به مانند امروز نیاز به آدم‌های موفق نداشته است. با تمام پیشرفت‌هایی که بشر در موارد مختلف علمی داشته، مشکلات بشرِ امروز همان‌هایی هستند که در گذشته نیز با آن‌ها دست به گریبان بودند.»

 

«رافکا» با ارزش‌ترین کتاب‌ها را مرور می‌کند

تارنمای «رافکا» (راهنمای فرهنگ، کتاب و ادبیات) پس از چند ماه فعالیت آزمایشی، همزمان با هفته کتاب فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. تارنمای «رافکا» به معرفی و مرور کتاب‌های منتشر شده‌ای می‌پردازد که خواندنی، برجسته و دارای ارزش‌های ادبی باشد. کتاب‌های مهم، مرجع و ماندگار حوزه‌های مختلف و کتاب‌هایی قدیمی هستند که حتی شاید به آسانی نتوان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد اما ارزش شناخته شدن دارند. کتاب‌هایی که به واسطه نویسنده، موضوع، یا کیفیت محتوایشان شایسته توجه و تأمل بیشترند.

 

۲۴ مروج کتاب‌خوانی معرفی شدند

آیین پایانی پنجمین جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی بعدازظهر چهارشنبه ۳۰ آبان‌ماه، همزمان با هفتمین روز از هفته کتاب که به نام «کتاب، وحدت ادیان، اقوام و مذاهب» نام‌گذاری شده، برگزار شد. در پایان این برنامه بیست‌وچهار نفر از  افراد و نهادهای برگزیده و شایسته تقدیر پنجمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی معرفی شدند. در این دوره از جشنواره بیش از یک صد و شصت شهر و روستا، صدها طرح و ایده ترویج کتاب‌خوانی به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند و پنجاه و هفت اثر به مرحله نهایی راه یافت و در نهایت بیست‌وچهار اثر برگزیده و تقدیر شدند.