مجله اینترنتی واوک

قصد دارید کسب‌وکار خانوادگی‌تان را ادامه ‌دهید؟

قصد دارید کسب‌وکار خانوادگی‌تان را ادامه ‌دهید؟

در بسیاری از کشورها کسب‌وکارهای خانوادگی سهم قابل‌توجهی از کل کسب‌وکارها را به خود اختصاص می‌دهند و به همین دلیل نقشی کلیدی در تولید ناخالص داخلی و اشتغال ایفا می‌کنند. بسیاری از اقتصادهای توسعه‌یافته و نیز اقتصادهای درحال‌توسعه به دنبال ایجاد بستری مناسب برای تداوم و رشد پایدار این دسته از کسب‌وکارها هستند.

در ایران نیز بخش مهمی از کسب‌وکارها به صورت خانوادگی اداره می‌شوند. اما آیا دانش کافی در خصوص مدیریت و توسعه کسب‌وکار‌های خانوادگی در کشورما وجود دارد؟ آیا به مسائل مهمی مانند نحوه انتقال مدیریت کسب‌وکار‌ها به نسل بعدی پرداخته شده است؟

آماده‌سازی نسل‌ جدید برای ورود به کسب‌وکارهای خانوادگی، از دغدغه‌ها‌ی تمامی صاحبان این نوع از کسب‌وکارها است. موفقیت در جانشین‌پروری منجر به تداوم کسب‌وکار خانوادگی و انتقال آن به نسل‌های بعدی خواهد شد. بسیاری از شرکت‌ها در این مسیر با چالش‌های ز یادی روبه‌رو می‌شوند. برای آنکه کسب‌وکار خانوادگی تداوم داشته باشد و به درستی به نسل‌های بعد منتقل شود، مالکان و مدیران باید از دانش کافی در این زمینه برخوردار باشند و با برنامه‌ریزی دقیق از این مرحله عبور کنند.

کتاب تداوم کسب و کار خانوادگی نوشته جنیفر پندرگست و کلی لکووی، نکاتی ارزشمند را پیرامون مدیریت این نوع از کسب‌وکار ارائه کرده است.  این کتاب با هدف تأمین یکی از نیازمندی‌های کلیدی خانواده‌های دارای کسب‌و‌کار، یعنی دسترسی به دانش و تجارب موفق جهانی در ارتباط با نحوه مدیریت کسب‌و‌کارهای خانوادگی، به خصوص بحث جانشینی تهیه شده است. نویسندگان این کتاب، از مشاوران ارشد گروه مشاوران کسب‌و‌کار خانوادگی هستند که یکی از معتبرترین نهادهای مشاوره‌ای در حوزه کسب‌و‌کارهای خانوادگی دنیا به حساب می‌آید. آن‌ها به اتکای سال‌ها تجربه در مشاوره به کسب‌و‌کارهای خانوادگی، کتابی را به رشته تحریر آورده‌اند که جزو معدود کتاب‌ها در حوزه تداوم کسب‌و‌کارهای خانوادگی به شمار می‌آید. در این کتاب موضوعات مختلف پیش روی کسب‌و‌کارهای خانوادگی به منظور جانشینی موفق و تضمین تداوم آنها مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب تداوم کسب و کار خانوادگی با ترجمه حسین صامعی در بخش کتاب‌های مدیریت،‌ کارآفرینی و کسب‌وکار فروشگاه اینترنتی واوک در دسترس شما قرار دارد.