مجله اینترنتی واوک

معرفی کتاب‌های فارسی ارز دیجیتال

تا دیر نشده با ارزهای دیجیتال آشنا شوید!

حتما این‌ روزها نام ارز‌های دیجیتال به ویژه بیت‌کوین بیشتر به گوش‌تان می‌رسد. اگر از علاقمندان به تازه‌های فناوری باشید، بدون شک تا حالا اطلاعات زیادی درباره ارزهای دیجیتال کسب کرده‌اید و شاید هم خرید و فروش آنها را تجربه کرده باشید. حتی اگر در شمار کسانی هستید که تا مجبور نشوند سراغ پدیده‌های جدید نمی‌روند، الان دیگر موقع آن رسیده که از دنیای ارز‌های دیجیتال چیزهای بیشتری بدانید، چون خواسته یا نا‌خواسته به‌زودی سروکارتان به آنها خواهد افتاد!
ارزهای دیجیتال درواقع پول الکترونیکی هستند که از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت، استفاده می‌کنند. بیشتر ارزهای دیجیتال به‌منظور امنیت بیشتر، حذف واسطه‌ها و ناشناس بودن طراحی‌شده‌اند و رمزنگاری این ارزها غیرقابل هک و پیگیری هست. ارزهای دیجیتال و به کاربران امکان پرداخت امن و ذخیره پول را بدون نیاز به ثبت‌نام یا استفاده از بانک‌ها و سازمان‌های واسطه می‌دهند. نکته کلیدی دیگر درباره ارزهای دیجیتال اینکه این ارزها روی پایگاه داده توزیع‌شده‌ای به نام بلاک‌چین اجرا می‌شوند.
این چهار کتاب به شما کمک زیادی می‌کنند تا اطلاعاتی مفید از دنیای ارزهای دیجیتال به دست بیاورید.

 

معرفی کتاب‌های فارسی ارز دیجیتال

کتاب راهنمای سریع بیت کوین: کسب، خرید و فروش، سرمایه‌گذاری

این کتاب کم‌حجم اما مفید، نوشته دکتر جواد عباسی، پژوهشگر ارزهای رمزپایه و بلاک‌چین است و در آن به مباحثی کاربردی از جمله خرید و فروش و معدن‌کاوی بیت‌کوین اشاره می‌شود. این کتاب می‌تواند اطلاعات مختصر و مفیدی درباره دنیای ارز‌های دیجیتال در اختیارتان قرار دهد تا پاسخ سوال‌های اولیه‌ را بگیرید.
ناگفته نماند دکتر عباسی مدیر سابق مرکز نوآوری‌های بانک پارسیان بوده‌ و عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه در حوزه تجارت الکترونیک است.

 

معرفی کتاب‌های فارسی ارز دیجیتال

کتاب بیت کوین: نحوه‌ی خرید و کسب درآمد سکه طلای دیجیتال

این کتاب هم به قلم دکتر جواد عباسی، پژوهشگر ارزهای رمزپایه و بلاک‌چین، نوشته شده است اما اطلاعات بیشتر و تخصصی‌‌تری درباره بین‌کوین ارائه می‌دهد. بنابراین اگر قصد دارید به صورت جدی‌تر وارد بازار بین‌کوین شوید این کتاب می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. مطالب این کتاب در چهار بخش دسته‌بندی شده است: «مفاهیم اولیه بیت‌کوین»، «بانکداری از طریق بیت‌کوین»، «استفاده از بیت‌کوین‌ در کسب‌وکار‌ها» و «قسمت دهگانه».

 

معرفی کتاب‌های فارسی ارز دیجیتال

کتاب آشنایی با مفاهیم بیت کوین و ارزهای مجازی

این کتاب توسط احسان مهدوی و محمد یگانه آبکنار نوشته شده و در ۱۸۳ صفحه، مبانی، کارکرد‌ها و ملاحظات استفاده از ارزهای مجازی به ویژه بیت‌کوین را بررسی می‌کند. این کتاب علاوه بر بیت‌کوین به معرفی و کارکرد سایر ارزهای دیجیتال هم پرداخته است و دید خوبی نسبت به این حوزه به شما خواهد داد.

 

معرفی کتاب‌های فارسی ارز دیجیتال

کتاب اقتصاد بلاک‌چین

روح‌الله کهن هوش‌نژاد و سید مهدی پاک ذات کتاب اقتصاد بلاک چین را ترجمه و تالیف کرده‌اند. در این کتاب به صورت کلی‌تر به مفاهیم و پایه‌های اقتصاد بلاک‌چین پرداخته شده و آثار اقتصادی آن بر صنایع مختلف و دولت‌ها بررسی شده است. مولفان این کتاب بر این باور هستند که بلاک‌چین رشدی انفجاری در صنایع مالی، سلامت،‌ بیمه و… داشته و تازه این اول راه است!

ناگفته نماند کتاب‌های مرتبط با ارز‌های مجازی در فروشگاه اینترنتی واوک در اختیار شما قرار دارند.