مجله اینترنتی واوک

دانشجوینده باشیم

از روز دانشجو تا روز پژوهش؛ #دانشجوینده_باشیم!

کتاب‌دوستان عزیز، درست در میانه آخرین ماه پاییزی شما را به مطالعه بسته خبری این هفته دعوت می‌کنیم. بیایید با هم چند سرخط از دنیای کتاب را مرور کنیم.

 

دنباله‌ای بر قصه ندیمه

«مارگارت اتوود» داستان‌نویس کانادایی از انتشار دنباله رمان معروف «قصه ندیمه» در سال آینده میلادی خبر داد. به گفته نویسنده، داستان این کتاب که با عنوان «اظهارات» منتشر می‌شود ۱۵ سال پس از صحنه نهایی داستان قبلی را دربرمی‌گیرد. در حالی که رمان اصلی سال ۱۹۸۵ منتشر شد، آتوود گفته است با الهام از سوال‌هایی که طرفداران وی درباره جهانی که ما در آن زندگی می‌کنیم، پرسیده‌اند، ادامه داستان را نوشته است.

 

یازدهمین تحلیل بر رفتار متقابل افراد

کتاب «تحلیل رفتار متقابل» نوشته اریک برن با ترجمه اسماعیل فصیح توسط نشر نو به چاپ یازدهم رسید. چاپ اول این ترجمه در سال ۸۸ عرضه شد و حالا نسخه‌های چاپ یازدهمش راهی بازار نشر شده‌اند. این کتاب در پی ارائه اصول سیستمی واحد از روانپزشکی فردی و اجتماعی است که طی چند سال اخیر در سمینار گروه درمانی بیمارستان مانت زیون در سانفرانسیسکو، کنفرانس‌های روانپزشکی بالینی شبه‌جزیره مونتری، سمینارهای روانپزشکی اجتماعی در سانفرانسیسکو، و این اواخر در بیمارستان ایالتی آتاسکادرو و انیستیتو روانپزشکی عصبی لانگلی پورتر تدریس شده است.

 

نمایشگاه کتاب دوحه میزبان ۳۰۰ عنوان کتاب ایرانی

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه با شعار «دوحه، شهر دانش و خرد» است از ۲۹ نوامبر (۸ آذر) آغاز شده و تا ۱۷ همین ماه ادامه دارد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان با ۳۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف در این نمایشگاه حضور دارد. این نمایشگاه یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های کتاب منطقه به شمار می‌رود و ناشرانی از کشورهای مختلف، به‌طور گسترده شرکت دارند.

 

فراخوانی برای کتاب سال سبک زندگی

جشنواره «کتاب سال سبک زندگی» در سال دوم با تمرکز بر کتاب‌های کودک و نوجوان برگزار می‌شود. فراخوان این جشنواره که به همت دفتر تبلیغات اسلامی و با هدف شناسایی نویسندگان و ناشران فعال در این زمینه و معرفی به مخاطبان برگزار می‎شود، منتشر شده است. براساس این فراخوان مهلت ارسال آثار تا پایان آذرماه سال جاری اعلام شده است و کتاب‌های رسیده در رشته‌های داستان کوتاه، رمان، تک‌نگاشت ادبی، متن مهارتی و علمی موردارزیابی قرار می‌گیرند.

 

از روز دانشجو تا روز پژوهش؛ #دانشجوینده_باشیم!

فروشگاه اینترنتی واوک مانند ۲ سال گذشته، از روز دانشجو تا روز پژوهش (تا ۲۵ آذر ۱۳۹۷)، جشنواره‌ای را با عنوان «#دانشجوینده_باشیم» اجرا می‌کند. جشنواره‌ای برای همه کسانی که خود را دانشجوینده می‌دانند؛ همراه با شرایط ویژه برای خرید کتاب‌های خوب…

در این جشنواره با ثبت سفارش تا ۲۵ آذر می‌توانید همه کتاب‌های ارائه شده در فروشگاه اینترنتی واوک را با ۱۰ تا ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنید.

شایان ذکر است در این جشنواره، کتاب‌های متنوعی در دسته‌های مدیریت و کسب‌و‌کار، علوم و فناوری نانو،  علمی عمومی، علوم و فناوری‌های شناختی، روانشناسی و… ارائه شده است.