مجله اینترنتی واوک

دانلود تقویم دی 1397

دانلود تقویم دی ۱۳۹۷

به اولین ماه زمستانی سال ۱۳۹۷ رسیدیم. تقویم دی‌ماه ۱۳۹۷ را به رسم ماه‌های گذشته، در ابتدای ماه با حال و هوای فصل سرد زمستان طراحی کرده‌ایم و برای دانلود در اختیارتان گذاشته‌ایم. در تقویم دی ماه جمله‌ای از صحبت‌های محمدرضا شعبانعلی (مولف و مترجم کتاب‌های مدیریتی) انتخاب کرده‌ایم و در طراحی گنجانده‌ایم:

محمدرضا شعانعلی:

کتاب‌ها انواع بسیاری دارند. چنانکه قبلاً اشاره کردم، کتاب‌های مرجع هم کتاب هستند، مجموعه تست‌های کنکور در فلان سال هم کتاب محسوب می‌شود. کتاب‌های درسی دانشگاهی هم، کتاب هستند و خوب یا بد، سهم مهمی از مطالعه‌ در کشورهایی مانند ما را به خود اختصاص می‌دهند.

من به طور خاص کتاب‌هایی را در نظر دارم که ما آگاهانه و از روی اختیار و با هدف گذران وقت یا افزایش آگاهی و یا تجربه‌ی لذت مطالعه بدون اجبار مستقیم بیرونی آنها را می‌خوانیم.

شاید این تعریف، چندان شفاف نباشد. اما در ذهن من، خواندن مجموعه‌ای مانند مثنوی مولوی، خواندن یک رمان مانند جزء از کل و طبیعتاً خواندن کتاب‌های غیرداستانی (non-fiction) مثل رقابت برای آینده یا تفکر، سریع و کند (نوشته کانمن) زیر چتر تعریف بالا قرار می‌گیرند.

من اگر بخواهم کتاب‌خوانی را به شکلی تعریف کنم که مطالعه‌ی همه‌ی کتابهای بالا را شامل شود، آن را چنین تعریف می‌کنم: «کتابخوانی نوعی نگاه با‌واسطه به جهان است در مقابل لحظاتی که بی‌واسطه جهان را تجربه می‌کنیم.»

امیدواریم مرور روزانه این جمله در تقویم دی‌ماه، تلنگری باشد تا بیشتر و بیشتر از کتاب و کتابخوانی بهره ببریم.

به درخواست شما همراهان گرامی، از این ماه، تقویم با ابعاد ۲۵۶۰ در ۱۰۸۰ هم در لیست دانلودها قرار داده می‌شود. یادآوری می‌کنیم که برای دانلود فایل باید به ابعاد نمایشگر (رزولوشن مانیتور) خودتان توجه داشته باشید. برای این کار می‌توانید از سایت www.whatismyscreenresolution.com کمک بگیرید.