مجله اینترنتی واوک

نویسنده ۲۷ ساله برنده جایزه کاستا شد

نویسنده ۲۷ ساله برنده جایزه کاستا شد

در هفته‌ای که گذشت در دنیای کتاب اتفاق‌های زیادی رخ داده است. اگر شما هم فرصت نکردید این خبرها را دنبال کنید، خوب است این چند خط را بخوانید:

 

منتظر این کتاب ها در سال ۲۰۱۹ باشید!

سال ۲۰۱۸ پر از کتاب‌های معروف بود و نویسنده‌های شناخته‌شده‌ای چون جان گریشام، استفن کینگ، و جورج مارتین در کنار چهره‌های سیاسی چون میشل اوباما و بیل کلینتون موجب رونق بازار کتاب شدند. به نظر می‌رسد بازار کتاب سال ۲۰۱۹ هم عناوین مهمی را در خود جای داده است.

قرار است مجموعه مقالات تونی موریسون تحت عنوان «یک دهان پر از خون» ماه فوریه وارد بازار شود.

«اظهارات» نوشته مارگارت آتوود نیز ماه سپتامبر سال جاری وارد بازار خواهد شد.

«عامل اجرایی» نام کتاب جدید جان لو کاره است که ماه اکتبر وارد بازار می‌شود.

«آینه و روشنایی» عنوان کتاب جدید هیلاری منتل است که هنوز تاریخ دقیق انتشارش مشخص نیست. دیوید نیکولاس دیگر نویسنده‌ای است که اثر جدیدش بعد از پنج سال در سال ۲۰۱۹ منتشر می‌شود.

 

نویسنده ۲۷ ساله برنده جایزه کاستا شد

سلی رونی رمان‌نویس ایرلندی با دریافت جایزه کاستا در بخش رمان نام خود را به عنوان جوان‌ترین نویسنده‌ای که این جایزه معتبر را دریافت کرده، در تاریخ ثبت کرد.

این نویسنده ۲۷ ساله با نوشتن دومین رمانش که با عنوان «مردم نرمال» منتشر شده و یک داستان عاشقانه در سن بلوغ است، موفق به کسب این موفقیت شد.

خانم رونی نخستین رمانش را سال ۲۰۱۷ با عنوان «گفتگو با دوستان» منتشر کرده بود و با آن موفق شده بود تا در فهرست نهایی جایزه دیلن توماس راه یابد و برای همان کتاب عنوان نویسنده جوان سال را از سوی ساندی تایمز از آن خود کرده بود.

«سکوت دختران» نوشته پت بارکر، «معلم ایتالیایی» نوشته تام راچمن، «اهل دریایی کم‌عمق و آرام» نوشته دونال رایان دیگر نامزدهای نهایی این بخش بودند.

جایزه کاستا که هر سال در پنج بخش داستان، زندگینامه، رمان اول، شعر و کتاب کودک برگزار می‌شود، تنها شامل حال نویسندگانی بریتانیایی و ایرلندی می‌شود.

 

مدیریت بحران در رسانه‌های اجتماعی

کتاب «ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی» نوشته آن‌ماری ون‌دن‌هارک با ترجمه عباس رضایی ثمرین توسط انتشارات ثانیه منتشر و راهی بازار نشر شد.

محتوای این کتاب به‌طور خاص بر بستر رسانه‌های اجتماعی متمرکز است. مصادیق متعدد واقعی و بررسی کارگاهی نحوه مدیریت بحران در رسانه‌های اجتماعی یا استفاده از قابلیت آن‌ها در کنترل بحران، مشخصه اصلی این کتاب است.

 

جنگ دوم سگ

رمان «جنگ دوم سگ» نوشته ابراهیم نصرالله نویسنده فلسطینی که در سال ۲۰۱۸ برنده جایزه بوکر عربی شد، با ترجمه ستار جلیل‌زاده توسط انتشارات گل‌آذین منتشر و راهی بازار نشر شد.

رمان «جنگ دوم سگ» پنجمین رمان این نویسنده اردنی فلسطینی‌تبار است. این نویسنده در حال حاضر ۶۵ سال دارد و پیش از رمان‌هایش، ۱۸ دفتر شعر منتشر کرده است.

 

کمتر از چهارماه دیگر؛ سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتخاب مصلی امام خمینی (ره) به‌عنوان مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران خبر داده است. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.