مجله اینترنتی واوک

رونمایی کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» در دومین بوک‌تاک!

رونمایی کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» در دومین بوک‌تاک!

اگر از همراهان همیشگی واوک باشید، با خبر هستید که تیرماه سال گذشته اولین رویداد بوک‌تاک با موضوع کتاب «ایده عالی مستدام» برگزار شد. واوک مجموعه رویداد‌های «بوک‌تاک» را با هدف معرفی و نقد‌‌و‌‌بررسی کتاب‌ برگزار می‌کند. در این برنامه‌ها با حضور جمعی از مخاطبان، پدید‌آورندگان و صاحب‌نظران،‌ گپ‌وگفتی درباره کتاب‌‌ها شکل می‌گیرد.

دومین رویداد بوک‌تاک که در ماه جاری برگزار می‌شود، به کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» اختصاص پیدا کرده تا در واپسین‌ روزهای سال، از این کتاب دلنشین رونمایی شود. در این برنامه، نویسنده کتاب از داستان سفرش به روسیه و ایده‌ها و انگیزه‌هایش برای نگارش کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» خواهد گفت. همان‌طور که از نام کتاب برمی‌آید، این کتاب دربرگیرنده چهل نامه به افراد گوناگون است، در میان این افراد، چهره‌های نام‌آشنایی هم به چشم می‌خورند که برخی از آنان در برنامه رونمایی از کتاب حضور خواهند داشت.

ناگفته نماند چهل‌نامه از دلتا-روسیا، دومین کتابی است که به همت واحد نشر واوک منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

کتاب چهل‌نامه از دلتا-روسیا

بهترین معرفی این کتاب متنی است که نویسنده کتاب پشت جلد آن آورده است:

«وقتی تصمیم گرفتم سفر تازه‌ام به روسیه -مسکو سن‌پیترزبورگ- را مکتوب کنم، فقط به نامه فکر می‌کردم؛ نامه به آنهایی که هنگام سفر یادشان بوده‌ام. آشنا و ناآشنا بودن هم برایم مهم نبود. هرکسی -به‌درستی یا نادرستی- در لحظه‌ای از سفر به یادش می‌افتادم، نامه‌ام را خطاب به او نوشته‌ام.»

در کنار متن‌نامه‌ها، اسکیس‌های نقش‌بسته در صفحات کتاب،‌ لذت مطالعه آن را دوچندان می‌کند و به مخاطب این فرصت را می‌دهد که با نگارنده در طول سفر همراه شود.

 

با محمدرضا نوروزی بیشتر آشنا شوید

محمدرضا نوروزی خودش را در وب‌سایت شخصی‌اش اینطور معرفی کرده است: پس از سال‌ها فعالیت در حوزه‌ی «علم» به شکل عام و نجوم و میکروبیولوژی و آموزش (به شکل خاص) در قالب مدرس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز تدریس علم در مدارس تهران، بالاخره آرام آرام به سوی علاقه‌ی اصلیم، یعنی طراحی فضاهای آموزشی و علمی پیش رفتم. رصدخانه‌ها وآسمان‌نماهای کوچک و متوسطی را در تهران و زنجان و زابل و… طراحی و اجرا کردم تا اینکه بر اساس علاقه و پس از تحصیل ناپیوسته و راه دور در حوزه‌ی طراحی فضاهای علمی به طراحی مفهومی موزه و «مرکز علم» پرداختم.

اما بخش مهم دیگر معرفی ایشان «مسافر» بودن ایشان است که خودشان این طور معرفی می‌کنند: «سفر رفتن همواره بخشی از زندگی من بوده. سفرهایی به سبک و سیاق خودم. از طبیعت‌گردی تا گشت و گذار در شهر.به همین مناسبت هرآنچه با سفر پیوند داشته را دوست داشته‌ام .در بسیاری از این سفر‌ها دوستان و آشنایانی هم همراهم بوده‌اند.ساختن برنامه،رویداد‌های مرتبط با سفر،طراحی مسیر سفر،برگزاری جلسات فرنامه‌گویی(سُنگی) و چند نمایشگاه عکس گروهی همگی حاصل فعالیتِ همین منِ مسافرِ درونی است».

محمدرضا نوروزی

حضور رایگان؛ اما ثبت‌نام الزامی است!

اگر علاقمند به حضور در دومین رویداد بوک‌تاک هستید می‌توانید با مراجعه به این صفحه، ثبت‌نام کنید. این رویداد در روز پنج‌شنبه ۱۶ اسفند‌ماه ۱۳۹۷ در عمارت روشنان برگزار می‌شود.