مجله اینترنتی واوک

«چهل‌نامه از دلتا-‌روسیا» در عمارت روشنان رونمایی شد

«چهل‌نامه از دلتا-‌روسیا» در عمارت روشنان رونمایی شد

 

عصر پنج‌شنبه، ۱۶ اسفند‌ماه ۱۳۹۷، با حضور جمعی از علاقمندان به سفر و کتاب در عمارت روشنان، چهل‌نامه از دلتا-روسیا به دنیای کتاب معرفی شد تا خاطره‌ای به یادماندنی برای همراهان واوک رقم بخورد.

عمارت روشنانروشنان نام کافه‌کتابی زیباست که در یک عمارت قدیمی در خیابان اندرزگو (حوالی میدان تجریش تهران) واقع شده است. فضای باز عمارت برای برگزاری مراسم انتخاب شده بود و از حوالی ساعت ۳ بعد‌ازظهر همه‌چیز مهیای میزبانی از مراسم رونمایی کتاب چهل‌نامه از دلتا-روسیا بود. ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه، درحالی که بیش از ۱۰۰ نفر از علاقمندان به دنیای کتاب، در این عمارت زیبا گردهم آمده بودند، برنامه با اجرای قطعه‌ گوش‌نواز هارمونیکا شروع شد. البته اجرای هنرمندانه و دلنشین خانم آزاده آزاد در بخش‌های دیگری از برنامه هم تکرار شد.

محمدرضا صاحبیدر ادامه این مراسم، محمدرضا صاحبی، مدیر واحد نشر واوک، از روند انتشار این کتاب و تجربه همکاری با محمدرضا (پژمان) نوروزی و همین‌طور نگاه واوک به حوزه نشر کتاب گفت. پس از آن نوبت به امیر جوادی رسید تا به عنوان یکی از مخاطبان نامه‌‌های کتاب،‌ از حس‌وحالش بگوید و نامه‌ هجدهم کتاب با  عنوان «به خاطر سگک» را برای حاضران بخواند. پژمان نورزوی این نامه را از مسکو و بعد از بازدید از یادبود لایکا برایش نوشته و داستان این سگ روس را بازگو کرده است. لایکا ماجرایی جالب و البته تاثربرانگیز دارد، این سگ برای یک سفر فضای انتخاب می‌شود،‌ سفری که به دلایل فنی (کار نکردن سپر حرارتی) با مشکل رو‌به‌رو می‌شود و بازگشتی ندارد…

مطالعه  علم بهتر است یا ثروت؟ با فناوری هر دو!

سپیده قادری و محمدرضا نوروزیبرنامه با اجرای خوب سپیده قادری ادامه پیدا کرد و پرسش‌وپاسخ‌های جذابی میان او و نویسنده کتاب شکل گرفت.

نویسنده کتاب در این نشست، از علاقه همیشگی‌اش به نامه‌‌های کاغذی گفت، از شوق بی‌انتهایش برای سفر کردن حرف زد و بخش‌هایی شنیدنی از داستان سفرش به روسیه و انگیزه‌هایش برای نگارش کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» را برای حاضران بازگو کرد تا حاضران با پژمان نوروزی همسفر شوند و در یک عصر دل‌انگیز زمستانی به روسیه سفر کنند.

مطالعه  رونمایی کتاب «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» در دومین بوک‌تاک!

برنامه بیش از دو ساعت به طول ‌‌کشید و با امضای کتاب‌ها، گرفتن عکس‌های یادگاری و گپ‌وگفت‌ با نویسنده کتاب به پایان رسید.

ناگفته نماند، این برنامه در ادامه مجموعه رویدادهای بوک‌تاک که با هدف معرفی و بررسی کتاب، طراحی می‌شوند، برگزار شد. «چهل‌نامه از دلتا-روسیا» دومین کتابی است که با تلاش واحد نشر واوک روانه بازار می‌شود. همان‌طور که از نام کتاب برمی‌آید، این کتاب دربرگیرنده چهل نامه به افراد گوناگون است، در میان این افراد، چهره‌های نام‌آشنایی هم به چشم می‌خورند که برخی از آنان در برنامه رونمایی از کتاب حضور خواهند داشت.