مجله اینترنتی واوک

7 مزیت شگفت آور سلامتی از خوردن عسل

۷ مزیت شگفت آور سلامتی از خوردن عسل

از زمان‌های بسیار قدیم، عسل به‌عنوان غذا و دارو استفاده می‌شده است. از نظر ترکیبات گیاهی مفید بسیار زیاد است و چندین فواید سلامتی برای شما به‌همراه دارد. عسل به‌ویژه هنگامی که به‌جای قند تصفیه شده که ۱۰۰٪ کالری خالی است استفاده شود، بسیار سالم است.

در اینجا ۷ مزیت برتر عسل برای سلامتی آورده شده است.

۱- عسل حاوی برخی از مواد مغذی است

عسل مایعی شیرین و غلیظ است که توسط زنبورهای عسل ساخته می‌شود. زنبورها قند -عمدتاً شهد گل‌های غنی از شکر- را از محیط خود جمع می‌کنند. آن‌ها پس از ورود به کندو، شهد را به‌طور مکرر مصرف، هضم و احیا می‌کنند. محصول نهایی عسل است، مایعی است که به‌عنوان غذای ذخیره شده زنبورهای عسل استفاده می‌شود. بو، رنگ و طعم آن به انواع گل‌های بازدید شده بستگی دارد. از نظر غذایی، ۱ قاشق غذاخوری عسل (۲۱ گرم) حاوی ۶۴ کالری و ۱۷ گرم قند، از جمله فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکارز است. تقریباً حاوی فیبر، چربی و پروتئین نیست، همچنین حاوی مقادیر کمیاب – زیر ۱٪ RDI – از چندین ویتامین و مواد معدنی است، اما برای تأمین نیازهای روزانه شما باید پوند زیادی بخورید. جایی‌که عسل می‌درخشد، محتوای آن از ترکیبات گیاهی و مواد آنتی‌اکسیدان فعال است. انواع تیره در این ترکیبات حتی بیشتر از انواع سبک‌تر هستند.

۲- عسل با کیفیت بالا غنی از آنتی‌اکسیدان است

عسل با کیفیت بالا حاوی بسیاری از آنتی‌اکسیدان‌های مهم است. این‌ها شامل اسیدهای آلی و ترکیبات فنلی مانند فلاونوئیدها هستند. دانشمندان بر این باورند که ترکیبی از این ترکیبات قدرت آنتی‌اکسیدانی خود را به عسل می‌دهد، جالب اینجاست که دو مطالعه نشان داده است که عسل گندم سیاه مقدار آنتی‌اکسیدان خون شما را افزایش می‌دهد. آنتی‌اکسیدان‌ها با کاهش خطر حملات قلبی، سکته‌های مغزی و برخی از انواع سرطان ارتباط دارند. آن‌ها همچنین ممکن است سلامت چشم را تقویت کنند.

۳- قند عسل برای دیابتی‌ها کمتر از قند معمولی است

شواهد موجود در مورد عسل و دیابت متفاوت است. از یک‌طرف، می‌تواند چندین عامل خطر بیماری قلبی را که در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ شایع است کاهش دهد.
به‌عنوان مثال، ممکن است کلسترول LDL، تری گلیسیرید و التهاب «بد» را کاهش دهد در حالی‌که کلسترول HDL «خوب» را افزایش می‌دهد. با این‌حال، برخی مطالعات نشان داده‌اند که می‌تواند سطح قند خون را نیز افزایش دهد – فقط به‌اندازه قند تصفیه شده. گرچه ممکن است عسل برای افراد دیابتی کمی بهتر از شکر تصفیه شده باشد، اما همچنان باید با احتیاط مصرف شود. در حقیقت، افراد دیابتی ممکن است با به حداقل رساندن همه غذاهای پر کربوهیدرات بهترین کار را انجام دهند. به‌خاطر داشته باشید که انواع خاصی از عسل ممکن است با شربت ساده تقلب شود. اگرچه تقلب در عسل در اکثر کشورها غیرقانونی است، اما همچنان یک مشکل گسترده است.

۴- آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن می‌توانند به کاهش فشار خون کمک کنند

فشار خون یکی از عوامل خطرناک بیماری‌های قلبی است و ممکن است عسل به کاهش آن کمک کند. دلیل این امر آن است که این ماده حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی است که با کاهش فشار خون ارتباط دارند. مطالعات روی موش‌ها و انسان‌ها نشان داده است که میزان فشار خون ناشی از مصرف عسل نسبتاً کم است.

۵- عسل همچنین به بهبود کلسترول کمک می کند

سطح بالای کلسترول LDL یک عامل خطرناک برای بیماری‌های قلبی است. این نوع کلسترول نقش عمده‌ای در تصلب شرایین، تجمع چربی در عروق شما دارد که می‌تواند منجر به حملات قلبی و مغزی شود.
جالب اینجاست که چندین مطالعه نشان می‌دهد که عسل ممکن است سطح کلسترول شما را بهبود بخشد. کلسترول LDL کل و «بد» را کاهش می‌دهد در حالی‌که کلسترول HDL «خوب» را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. به‌عنوان مثال، یک مطالعه در ۵۵ بیمار عسل را با قند سفره مقایسه کرد و دریافت که عسل باعث کاهش ۵٫۸ درصدی LDL و ۳٫۳ درصدی کلسترول HDL می‌شود. همچنین منجر به کاهش وزن ۱٫۳ درصدی شد.

۶- عسل می‌تواند تری گلیسیرید را کاهش دهد

افزایش تری‌گلیسیرید خون یکی دیگر از عوامل خطر بیماری‌های قلبی است. آن‌ها همچنین با مقاومت به انسولین، عامل اصلی دیابت نوع ۲ در ارتباط هستند. سطح تری‌گلیسیرید در رژیم غذایی حاوی قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده افزایش می‌یابد. جالب توجه است، مطالعات متعدد مصرف منظم عسل را با سطح تری‌گلیسیرید پایین‌تر مرتبط کرده‌اند، به‌ویژه هنگامی‌که برای جایگزینی شکر استفاده می‌شود (منبع ۹ ، منبع ۱۰ ، منبع ۱۱ ، منبع ۱۷). به عنوان مثال، در یک مطالعه مقایسه عسل و شکر ، ۱۱ تا ۱۹ درصد سطح تری‌گلیسیرید در گروه عسل کمتر بود.

۷- آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن با سایر اثرات مفید بر سلامت قلب مرتبط هستند

باز هم، عسل منبع غنی فنل‌ها و سایر ترکیبات آنتی‌اکسیدان است. بسیاری از این موارد با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مرتبط هستند. آن‌ها ممکن است به عروق قلب شما متسع شده و باعث افزایش جریان خون در قلب شما شوند. آن‌ها همچنین ممکن است به جلوگیری از تشکیل لخته خون کمک کنند، که می‌تواند منجر به حملات قلبی و مغزی شود. علاوه‌بر این، یک مطالعه روی موش‌ها نشان داد که عسل از قلب در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند. همه گفته شده است، هیچ مطالعه طولانی‌مدت انسانی در مورد عسل و سلامت قلب در دسترس نیست. این نتایج را با یک دانه نمک بگیرید.