مجله اینترنتی واوک

کتاب‌های مورد علاقه افراد مشهور

افرادی که طرفدار یک فرد خاص هستند دوست دارند بدانند که شخصیت مورد علاقه‌‌شان در چه زمینه هایی کتاب مطالعه می‌کند. گاهی اوقات شاید مطلع بودن از این موضوع بتواند زندگی برخی افراد را تغییر دهد؛ این مساله اگر اتفاق بیفتد می تواند تاثیرات خوبی از خود به جای بگذارد.

برای مثال اگر فردی که شما به آن علاقه دارید در مورد مناطق شگفت‌انگیز دنیا مانند مثلث برمودا اطلاعات خوبی داشته باشد و در گفتار خود به آن اشاره کند احتمال اینکه شما نیز مشتاق شوید در این رابطه دانش خود را افزایش دهید وجود دارد. ما امروز و در این متن سه تن از افرادی که در سطح دنیا و ایران شهرت زیادی دارند را انتخاب کرده و قصد داریم کتاب‌های مورد علاقه آن‌ها را عنوان کنیم. این سه فرد بیل گیتس، مهران مدیری و سروش صحت هستند. بیل گیتس که یکی از ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌رود و مهران مدیری و سروش صحت نیز به‌دلیل توانایی فوق العاده‌شان در تولید فیلم‌های طنز محبوبیت زیادی نزد ایرانی‌ها دارند.

کتاب‌های پیشنهادی بیل گیتس

احتمالا باید بدانید که بیل گیتس یکی از افرادی است که در حوزه کامپیوتر، فناوری و تکنولوژی فعالیت‌های زیادی کرده و موفقیت های زیادی نیز در این رابطه به دست آورده است. او در این سال‌ها خود را بازنشسته کرده و روی به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و بشردوستانه آورده است. اما با این حال هنوز هم دست از کتاب خواندن و مطالعه برنداشته و کتاب‌هایی که به زعم او مفید هستند را به بقیه معرفی می‌کند. او با معرفی این کتاب‌ها سعی دارد تا به جوانانی که مسیر خود را هنوز نیافته‌اند کمک کند و باز هم به نوعی دیگر جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

از جمله کتاب‌هایی که این فرد پیشنهاد می‌کند مطالعه کنید این موارد هستند: راه‌ رفتن روی ماه با انیشتین نوشته جاشوآ فوئر، کتاب ایده‌های خوب از کجا می‌آیند نوشته استیون جانسون، کتاب زندگی چیزی است که شما می‌سازید نوشته پیتر بافِت و رقصیدن به کار نوشته کارول لومیز.

به این جمله توجه داشته باشید که مهم نیست چندین کتاب را بخوانید مهم آن است که یک کتاب خوب را چندین بار بخوانید. این کتاب‌ها اگر به دقت خوانده و در زندگی به کار گرفته شوند به خوبی می‌توانند سرنوشت‌هایی که محکوم به فنا هستند را تغییر دهند.

کتاب‌های مورد علاقه مهران مدیری

مهران مدیری یکی از افرادی است که در حوزه تولید و بازی در فیلم‌های کمدی توانست آثار خوب، ماندگاری و مخاطب پسندی را از خود به یادگار بگذارد. او فردی است که در شغل خود بسیار حرفه‌ای ظاهر شده و به همین دلیل اغلب کارهایی که از او شاهد هستیم یکی از کارهای ماندگار صدا و سیما و حتی سینما به شمار می‌روند.

افرادی که با این فرد در ارتباط هستند به خوبی می‌دانند که اطلاعات بسیار گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف دارد و این امتیاز را از طریق خواندن کتاب‌های مختلف به‌دست آورده است. او به افرادی که از طرفداران وی محسوب می‌شوند توصیه می‌کند تا این کتاب‌ها را مطالعه کنند: سنگر از امیل زولا، مار از استاین یک، صد سال تنهایی از گابریل گارسیا مارکز و کتاب‌های بالزاک.

کتاب‌های مورد علاقه سروش صحت

سروش صحت نیز از دیگر افرادی است که در زمینه بازی و تولید فیلم‌های کمدی تواسته بسیار موفق ظاهر شود و او نیز از جمله افرادی است که علاقه زیادی به خواندن کتاب و مطالعه دارد و به طرفدارانش توصیه می‌کند این کتاب‌ها را مطالعه کنند: کلیات سعدی، بیگانه نوشته آلبرکامو، زمستان ۶۲ اثر اسماعیل فصیح و غزلیات و مثنوی مولوی.