مجله اینترنتی واوک

مهاجرت تحصیلی به کانادا

 دلایل مهم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

اگر دنبال یک مقصد بین‌المللی برای ادامه‌ی تحصیل و اجرای حرفه‌تون هستید، دورتر نروید!

در اینجا، ده تا از مهم‌ترین دلایل را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌خوانید.

دلایل مهاجرت تحصیلی به کانادا

کار حین تحصیل در کانادا

مراکز تحصیلی دیگر، هرگز به دانش‌آموختگان خارجی اجازه‌ی کار کردن را نمی‌دهند. یا اینکه به آن‌ها تنها مجوز کار کردن در مکان‌ها یا زمینه‌هایی خاص را می‌دهند؛ اما در کانادا این‌گونه نیست.

به‌عنوان یک دانشجو در کانادا، شما می‌توانید همانطور که درس می‌خوانید، پول هم دربیاورید. این امکان برای شما فراهم می‌شود که در طول دانشگاه یا کالج، تجربیات کاری مطمئنی را هم کسب کنید. به همین خاطر است که این دلیل را میان مهم‌ترین دلایل تحصیل در کانادا آورده‌ایم.

شهریه‌ کم برای تحصیل در کانادا

به‌عنوان یک دانشجوی خارجی، شما برای یک دوره‌ی درسی، مبلغ بیشتری را نسبت به دانشجویان خود کانادا پرداخت می‌کنید، این درست است اما همان دوره‌ی تحصیلی مشابه در کشوری دیگر، مانند ایالات‌متحده، استرالیا یا انگلستان، هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت.

باز هم شما را به خواندن دلیل اول دعوت می‌کنم؛ در کانادا علاوه بر اینکه کم‌تر پرداخت می‌کنید، می‌توانید همراه با تحصیل درآمد هم داشته باشید.

تقریباً نیم میلیون نفر دیگر مثل شما هستند که می‌توانند کمک و راهنماییتان کنند.

شما تنها نیستید! بیش از نیم میلیون دانشجوی خارجی در کانادا تحصیل می‌کنند. هر کدام از آن‌ها، تجربیات خودشان را دارند. شما می‌توانید آن‌ها را در هرجایی ببینید. این دانشجویان دغدغه‌های روزمره‌ی شما را خوب می‌فهمند؛ چراکه قبلاً چنین دغدغه‌هایی را داشته‌اند.

تحصیلات با کیفیت در کانادا

در میان تمام دلایل تحصیل در کانادا، نمی‌توانیم این دیدگاه اساسی را نادیده بگیریم. کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا، فارغ‌التحصیلان با استعداد و خارق‌العاده‌ای تربیت می‌کند.

این مراکز آموزشی مجهز که شهرت بین‌المللی هم دارند، بهترین استادان دانشگاه را جذب می‌کنند و دوره‌های درسی درخور و مناسبی ارائه می‌دهند. شاید باورش برایتان دشوار باشد، اما با پایان این دوره‌های درسی، شما انسان باهوش‌تری خواهید بود و قادر می‌شوید که حرفه و شغل خود را در کانادا انجام دهید.

جزئی از نیروی کار کانادا شوید

در کشورهای دیگر، مثل ایالات‌متحده و انگلستان، ترجیح می‌دهند که دانشجویان خارجی تازه‌وارد را پس بزنند یا شرایط ماندن را برای آن‌ها بسیار سخت کنند؛ اما در کانادا، شما پس از فارغ‌التحصیل شدن، اجازه دارید تا سه سال کار کنید.

این جواز، به شما این امکان را می‌دهد که برای هر کارفرمایی که می‌خواهید، در هرجایی، کارکنید؛ و حتی به شما اجازه می‌دهد که کارفرمای خود را تغییر دهید و به‌اندازه‌ای که در توان و برنامه‌ی اقامت دائمی‌تان باشد، تجربیات مهمی کسب کنید.

مهاجرت به کانادا با تحصیل در کانادا

از اقامت دائمی صحبت کردیم؛ خب این یعنی چه؟ درواقع، حق‌ و حقوق زندگی و کار کردن در کاناداست؛ به‌طوری‌که می‌توانید از منافع اجتماعی، بهداشتی و سلامت، برای همیشه برخوردار شوید.

به‌عنوان یک دانشجو یا فارغ‌التحصیل خارجی، کانادا پذیرای حضور شما خواهد بود. سیستم مهاجرت به کانادا، به افرادی که تحصیلات کانادایی یا تجربه‌ی کار در آنجا را دارند (که هردوی آن‌ها برای شما فراهم است)، امتیازاتی برای مهاجرت می‌دهد؛ البته با توجه به توانایی زبان شما که در طول این سال‌ها کسب کرده‌اید و سن شما، که احتمالاً دهه‌ها فرصت دارید تا شغل و حرفه‌ی خود را ادامه دهید؛ مگر آن‌که زود بازنشسته شوید که با توجه به تحصیلات کانادایی شما، این امکان هم کاملاً فراهم است و اگر سیستم مهاجرت کانادا کمکتان نکرد، ایالت‌های آنجا راه‌هایی را برای کسب اقامت دائم در قالب «برنامه‌های منصوب ایالتی» (Provincial Nominee Programs) جلوی پایتان خواهند گذاشت.

همراه آوردن خانواده به کانادا حین تحصیل در کانادا

بگذارید یک قدم به عقب برگردیم؛ شما تمام مراحل کسب اقامت دائم و فارغ‌التحصیل شدن خود را پیش برده‌اید. این‌یک موفقیت بزرگ و افتخارآمیز است. حال به دلیل مهم بعدی برای تحصیل در کانادا می‌رسیم.

شما می‌توانید شوهر، شریک زندگی یا فرزندان خود را با ویزای کار آزاد (Open Work Permit ) به کانادا بیاورید. آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به ویزای تحصیلی خود شما، در مدارس ابتدایی این کشور اقامت گزینند.

سفر در کانادا حین تحصیل در کانادا

کانادا شش نوع منطقه‌ی جغرافیایی دارد؛ مناطق برفی، مایل‌ها سواحل ماسه‌ای، شهرهای گوناگون و کلی جای دیگر برای سفر کردن. در مدت‌زمانی که اینجا هستید، از این فرصت استفاده کنید و کانادا را بگردید. شاید ترغیبتان کند برای همیشه بمانید.

اوقات آرام در کانادا حین تحصیل در کانادا

کانادایی ها از لحاظ رفتار و شخصیت، نسبت به مسائل مختلف، انسان‌های آرام و خونسردی هستند. به‌طوری‌که جزئی از عرف و سبک زندگی مردم اینجاست که با همدیگر در کافه‌ها قرار بگذارند و بعد از پایان کار روزانه یا درس، برای نوشیدنی یا خوردن غذا بیرون بروند. اینجا جایی است که ماریجوانا، به‌تازگی قانونی شده است.

شما می‌توانید آزادانه هر کاری که می‌خواهید انجام دهید و هیچ‌کس بابت آن، شما را قضاوت نخواهد کرد. در یک جمله، می‌توانید خودتان باشید!

درباره آب و هوای کانادا بخوانید.

می‌‌توانید یک کانادایی شوید

کانادا نه‌تنها امکان کار بعد از تحصیل را برای دانشجویان خارجی و دریافت اقامت دائم برای کارکنان و فارغ‌التحصیلان را فراهم می‌کند، بلکه این امکان را به دارندگان کارت اقامت دائم (PR Card) می‌دهد که شهروند کانادا شوند.

این قدم نهایی برای پیوستن به خانواده‌ی کانادا خواهد بود و به شما این قابلیت را می‌دهد که بدون تمدید کردن کارت اقامت دائم خود، از کشور خارج و به آن وارد شوید، رأی بدهید، یک پاسپورت کانادایی دریافت کنید (یکی از معتبرترین پاسپورت‌ها در جهان) و همچنین شهروندی کشور خودتان را هم حفظ کنید.

حال که برای تحصیل در کانادا، این ده دلیل را مطالعه کرده‌اید، پس منتظر چه هستید؟

ما ده دلیل برای شما آوردیم که چرا باید در کانادا تحصیل کنید؛ اما یک دلیل اضافی دیگر هم هست. نیاز نیست که حتماً جوان باشید! می‌توانید ۳۰، ۴۰ یا ۵۰ ساله باشید و یا هر سن دیگری.

کانادا برنامه‌ی ویزای تحصیلی شما را با توجه به زمینه‌ی تحصیلی که پذیرفته‌شده‌اید و پیشرفت مسلم و طبیعی که برای حرفه‌ی شما خواهد داشت، بررسی می‌کند. این کشور همیشه خوش‌آمد گوی دانشجویان بالغ خارجی خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با تراست

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند.