مجله اینترنتی واوک

2017؛ یک سال پربار برای علاقمندان به سینمای علمی‌تخیلی

۲۰۱۷؛ یک سال پربار برای علاقمندان به سینمای علمی‌تخیلی

در سال تازه‌رسیده میلادی؛ دست‌کم ۹ فیلم هیجان‌انگیز با موضوع فضایی اکران می‌شود. تا الان که این مطلب را می‌نویسم، یکی از این ۹ فیلم اکران‌اش آغاز شده: چهره‌های پنهان. باقی هم یکی‌یکی به نمایش در می‌آیند و کمی بعدتر در دسترس ما خواهند بود. سال ۲۰۱۷ برای علاقمندان سینمای علمی‌تخیلی – و خاص‌تر دوست‌داران ماجراهای فضایی – سال پرباری به نظر می‌رسد و با نمایش اپیزود هشتم جنگ ستارگان در ماه پایانی سال، این لذت به اوج‌ خواهد رسید. برویم سراغ معرفی فیلم‌ها:

چهره‌های پنهان
آغاز نمایش: ۶ ژانویه
فیلم «چهره‌های پنهان» یک داستان واقعی ناگفته‌ را روایت می‌کند. ماجرای زنان افریقایی-آمریکایی که در برنامه فضایی اولیه مرکز تحقیقاتی لانگلی ناسا نقش حیاتی داشتند.
کاترین جانسون (با بازی تراجی پی. هنسون)، ماری جکسون (با بازی جانل مونا) و دوروتی وون (با بازی اکتویا اسپنسر) به عنوان نخستین محاسبه‌گرها در دهه ۱۹۶۰ در ناسا کار می‌کردند. کار آنها در محاسبه مسیر برای پروازهای فضایی اولیه آمریکا بسیار مهم بود.

13951106-scifi-2017-1-Hidden-Figures

 

فضای میان ما
آغاز نمایش: ۳ فوریه
فضانوردان سرانجام به مریخ سفر می‌کنند تا برای مدتی طولانی آنجا زندگی کنند، اما ندانسته یک مسافر اضافی با آنها در سفر به سیاره سرخ همراه می‌شود. پس از اینکه دانشمندان او را به فضا فرستادند و همه در بزرگ کردنش همکاری کردند، یک پسر شانزده ساله (با بازی آسا باترفیلد) از مریخ به زمین بازمی‌گردد تا پدرش و دختری که مرتبا با او چت می‌کرده و عاشقش شده را پیدا کند. با وجود اشتیاق بسیار برای کشف سیاره جدید، اما بدنش به جاذبه زمین عادت ندارد.

13951106-scifi-2017-2-Space-Between-Us

 

حیات
آغاز نمایش: ۲۴ مارس
خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی نمونه‌هایی از مریخ دریافت می‌کنند و با مطالعه بیشتر درمی‌یابند که پیدا کردن نخستین نشانه (به طور بالقوه خطرناک) حیات خارج از زمین، چه معنی می‌تواند داشته باشد. ستاره‌های فیلم، جیک جیلنهال، رایان رینولدز و ربه‌کا فرگوسن هستند که ناچارند با پیامدهای یکی از مهم‌ترین کشفیات تاریخ بشر کنار بیایند.

13951106-scifi-2017-3-Life-Movie

 

پاور رنجرز
آغاز نمایش: ۲۴ مارس
پنج دانش‌آموز دبیرستانی ناسازگار، تصادفا «سکه‌های نیرو» را کشف می‌کنند. سکه‌هایی که منبع نیروی «پاوررنجر»های اصلی است. به عنوان «پاوررنجر»های جدید، نوجوان‌ها در می‌یابند که نیروهای خارق‌العاده پیدا کرده‌اند و باید برای نجات زادگاه کوچک‌شان از یک تهدید بیگانه باهم همکاری کنند.

13951106-scifi-2017-4-Power-Rangers

 

نگهبانان کهکشان ۲
آغاز نمایش: ۵ می
کریس پرَت در نقش پیتر کویل در «نگهبانان کهکشان ۲» باز می‌گردد. پیتر و گروه ابرقهرمانانش ماجراهای کیهانی‌شان را به عنوان محافظان کهکشان در برابر تهدیدات جدید ادامه می‌دهند. ابرقهرمانان همچنین جستجوی‌شان برای حل راز میراث پیتر را پی می‌گیرند.

13951106-scifi-2017-5-Guardians-of-the-Galaxy

 

بیگانه: کاوننت
آغاز نمایش: ۱۹ می
این فیلم، ادامه فیلم «پرومتئوس» محصول ۲۰۱۲ و دومین فیلم از سه فیلم پیش‌درآمدی، برای مجموعه فیلم‌های «بیگانه» است که از اواخر دهه هفتاد تا اواخر دهه ۹۰ میلادی ادامه پیدا کرد. خدمه سفینه «کاوننت یا پیمان» رهسپار یک سیاره دور دست در کهکشان هستند که تصور می‌شود بهشتی کشف نشده باشد. به محض کشف این دنیای جدید، خدمه پی‌ می‌برند که اینجا، دنیایی تاریک و خطرناک است، که ساکن تنهایش، بازمانده گروه نابود شده «پرومتئوس» است. فیلم ماجرای گروه مهاجران را دنبال می‌کند که می‌کوشند در برابر گونه‌های عجیب حیات بیگانه از خود دفاع کنند.

13951106-scifi-2017-6-Alien-Covenant

 

والرین و شهر هزار سیاره
آغاز نمایش: ۲۱ جولای
فیلم براساس مجموعه کمیک‌های علمی‌تخیلی فرانسوی «والرین و لورلین»، ساخته شده و ماجراهای مامور سفر در زمان، والرین (با بازی دِین دی‌هان) و همراهش لورلین (با بازی کارا دلوین) را دنبال می‌کند، که برای بازرسی یک امپراطوری کهکشانی فرستاده می‌شوند. به عنوان ماموران حکومت سرزمین انسان‌ها، این دو وظیفه دارند در کیهان از قانون محفاظت کنند و نظم را بر قرار کنند، پس می‌روند که لباس‌های فضایی براق‌شان را بپوشند.

13951106-scifi-2017-7-Valerian

 

آسمان آهنین: نژاد آینده
آغاز نمایش: آگوست
«آسمان آهنین: نژاد آینده» ماجرای فیلم کمدی علمی تخیلی «آسمان آهنین» محصول سال ۲۰۱۲ را دنبال می‌کند. زمین دچار یک حمله هسته‌ای شده است، به رهبری یک گروه نازی که پس از شکست در سال ۱۹۴۵ به ماه فرار کردند و در سال ۲۰۱۸ به زمین برگشتند تا انتقام بگیرند.
اکنون، بیست سال پس از آن حمله ویرانگر، پایگاه پیشین نازی‌ها در ماه آخرین پناهگاه برای بشر است، و انسان‌ها باید با وریل‌ها – یک نژاد خزنده باستانی تغییرشکل‌یافته – و ارتش دایناسورهایشان مبارزه کنند.

13951106-scifi-2017-8-Iron-Sky

 

جنگ ستارگان: اپیزود ۸
آغاز نمایش: ۱۵ دسامبر
لوک اسکای‌واکر (با بازی مارک همیل) و رِی (با بازی دیزی ریدلی) سفرشان را در قسمت بعدی جنگ ستارگان ادامه می‌دهند. این فیلم هم‌اکنون در مرحله تولید است و جزییات بیشتری از آن در سال جاری میلادی منتشر خواهد شد.

13951106-scifi-2017-9-StarWars8

 

فکر می‌کنم شما هم برای دیدن این فیلم‌ها لحظه‌شماری می‌کنید! در ضمن اگر به داستان‌های علمی‌تخیلی علاقمندید، مطالعه شاهکارهای علمی‌تخیلی هم می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. خوب است سری هم به طبقه کتاب‌‌های علمی‌تخیلی واوک بزنید.