مجله اینترنتی واوک

کنفرانس سار زمستان

سار زمستان؛ رویدادی که نباید از دست بدهید! + تخفیف ویژه

کنفرانس فصلی سخنگاه اندیشه راهبر یا به اختصار «سار» با شعار «ایده‌هایی برای دنیای نو» و با هدف گسترش ایده‌های نوآورانه و تجربه‌های موفق و تاثیرگذار به همت موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. چهارمین رویداد از این مجموعه با عنوان «سار زمستان» بعدازظهر روز جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ در سالن همایش های موزه ملی ایران (واقع در خیابان سی تیر شهر تهران) برگزار می‌شود.
تا امروز ۳ کنفرانس «سار بهار»، «سار تابستان» و «سار پاییز» برگزار شده است و ایده‌های خلاقانه متنوعی در قالب سخنرانی‌های کوتاه (۱۸ دقیقه‌ای) توسط چهره‌ها و شخصیت‌های خلاق و فعال کشورمان به اشتراک گذاشته شده است. (محتوای ارائه شده در رویدادهای قبلی را در کانال تلگرام این رویداد می‌توانید ببینید و بشنوید).
موضوع های مورد طرح در «کنفرانس های سار» دامنه نسبتا وسیعی را در برمی گیرند؛ علم و تکنولوژی، محیط زیست، بهداشت و سلامت، آموزش، کارآفرینی، هنر، طراحی، ورزش، سفر، میراث فرهنگی و علوم اجتماعی برخی از مهمترین موضوع های مورد طرح در «کنفرانس های سار» هستند. در این رویداد تمرکز ویژه‌ای روی معرفی کمپین‌های مردمی، کمپین‌های زیست‌محیطی و عام‌المنفعه می‌شود و بخشی از هر کنفرانس را به این موضوع اختصاص می‌دهند.
برگزارکنندگان این کنفرانس در مصاحبه‌های کنفرانس‌های قبلی به این موضوع اشاره کرده اند که ایده اولیه سار از کنفرانس‌های TED گرفته شده است و سعی می‌کند با توجه به شرایط کشور این نوع رویداد را بومی کند. سار یک بنیاد نیست و شکل رسمی یک همایش را ندارد که به شکل نظری برگزار شود، بلکه تلاش شده تا تمام کسانی که تجربه‌های زیستی جالبی داشته‌اند، آن‌ها را غیررسمی و تا جای ممکن به طور عملی به اشتراک بگذارند. برای مثال ایده‌ای وارد فضای نوآوری کشور می‌شود و مسیر تبدیل شدن به درآمد را طی می‌کند. به اشتراک گذاشتن این مورد می‌تواند برای دیگران بسیار مفید باشد که به خودشان بگویند اگر کسی این کار را انجام داده است پس من هم می‌توانم! این ایده اصلی سار است که محورهای مختلفی نیز دارد.
انتخاب سخنرانان این کنفرانس بر اساس ایده قابل ملاحظه یا تجربه‌های موفقشان است که در اتاق فکری متشکل از اساتید و صاحب‌نظران مورد بررسی قرار می‌گیرد و برای هر فصل معرفی می‌شوند.

در کنفرانس «سار زمستان» افراد خلاق زیر با موضوعات متنوعی به سخنرانی خواهند پرداخت:
شروین وکیلی؛ نویسنده و پژوهشگر – با موضوع «آدمیان و مورچگان: دو سرمشق تکامل تمدن»
حامد میرزا خلیل؛ کارشناس ارشد منابع طبیعی و محیط زیست، مروج نورپردازی پاک و نویسنده کتاب آلودگی نوری – با موضوع «نورهای زهرآگین»
نشید نبیان؛ طراح و معمار – با موضوع «توییک» یا مرکز نوآوری های شهری تهران»
محمود کریمی؛ مروج تفکر خلاقانه و تکنیک‌های کشف و حل مساله و نوآوری نظام‌یافته – با موضوع «سفرنامه بزرگترین آزمایشگاه جهان»
عرفان فکری؛ جهانگرد، ماجراجو و مدرس جهانگردی – با موضوع «چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم»
سپیده صبور؛ طراح رابط و تجربه کاربری (UX/UI Designer) – با موضوع «طراحی تجربه‌کاربری برای استارت‌آپ‌ها»
امیر توکلی؛ زمین‌شناس با موضوع «فسیل‌ها؛ میراثی در حال نابودی»

کد تخفیف کنفرانس سار زمستان

پیرو هماهنگی‌های صورت گرفته با دبیرخانه این کنفرانس، مخاطبان واوک که علاقمند به حضور در این رویداد هستند، می‌توانند با کد تخفیف VAAVAK تا پایان بهمن ۱۳۹۵ با ۵۰ درصد تخفیف ثبت‌نام کنند. برای ثبت‌نام در این رویداد به پایگاه اینترنتی کنفرانس یا سامانه ثبت‌نام این رویداد مراجعه کنید.