مجله اینترنتی واوک

دانلود تقویم 1396

تقویم فروردین ۱۳۹۶

در شنبه‌نامه شماره ۹ وعده داده بودیم که اول فروردین ۱۳۹۶، یک عیدی در مجله اینترنتی واوک برای همراهان واوک منتشر کنیم. عیدی واوک تقویمی است که به راحتی می‌توانید آن را پس‌زمینه رایانه شخصی خودتان قرار دهید و همیشه یک تقویم شیک کنار دستتان داشته باشید. قبل از اینکه عیدی خودتان را دانلود کنید، به توضیحات زیر توجه داشته باشید:

این تقویم با سایر تقویم‌ها چه تفاوتی دارد؟
این تقویم جدای از طراحی و گرافیک جذابی که دارد، قرار است محتوای بیشتری نسبت به یک تقویم معمولی داشته باشد! یعنی رویدادها، بزرگداشت‌ها، سالروزها و… که در تقویم‌های معمول دیده نمی‌شود را سعی خواهیم کرد در این تقویم بگنجانیم.

چرا تصویر پس زمینه تیره است؟
ما هم مثل شما زمین‌مان را دوست داریم و معتقدیم به غیر از شعار دادن (!) باید گام‌هایی هر چند کوچک در جهت حفظ تنها زمین‌مان برداریم. تحقیقات نشان داده است که استفاده از تصاویر تیره به جای تصاویر روشن برای پس‌زمینه رایانه‌ها و تلفن‌های همراه می‌تواند به مقدار قابل توجهی به صرفه‌جویی انرژی کمک کند. در یک نمایشگر AMOLED که از نمایشگرهای نوین و محبوب در تولید انواع لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های هوشمند است، میزان مصرف پیکسل‌های سفید حدود شش برابر پیکسل‌های سیاه است. البته قطعا این بدان معنا نیست که با یک پس‌زمینه تیره به میزان یک ششم از مصرف انرژی کاهش می‌یابد؛ چرا که در روز ما با سایت‌ها، صفحات و نرم‌افزارهای مختلفی مشغول کار هستیم و ممکن است اغلب آنها برای راحتی کاربر از صفحات روشن استفاده کرده باشند. اما از آنجایی که پس‌زمینه‌ها همراه ثابت هستند و کاربر قرار نیست روی آن چیزی را مطالعه کند، می‌تواند تیره باشد و تیره بودن آن اثر قابل توجهی در مصرف باطری و انرژی خواهد داشت.

از چه تصاویری برای پس‌زمینه استفاده می‌شود؟
سعی خواهیم کرد از تصاویری استفاده کنیم که کمتر در فضای مجازی دیده شده است. تصاویری از مناطق کمتر دیده شده ایران و جهان و تصاویر مرتبط با رویدادهای هر ماه. مثلا تصویر پس زمینه این ماه توسط سید هادی عمادی در یک روز بهاری در مسیر یکی از روستاهای توابع استان مازندران عکاسی شده است.

این تقویم‌ها را چه زمانی منتشر می‌کنید؟
فعلا تصمیمان بر این است که ابتدای هر ماه تقویم آن‌ماه را در بخش تقویم سایت منتشر کنیم. اگر نظر و پیشنهادی در این خصوص داشتید، در بخش کامنت‌های همین مطلب به ما اعلام کنید.

کدام فابل را دانلود کنیم؟
از آنجایی که ابعاد نمایشگرها متفاوت است، ما با آنالیز بازدیدهایی که تا امروز داشتیم، ۵ نمایشگر برتری که مخاطبان با آنها از سایت واوک بازدید می‌کنند را شناسایی کرده‌ایم و برای آنها تصاویر را آماده‌سازی کرده‌ایم. اگر می‌خواهیم بدانید ابعاد نمایشگر (رزولوشن نمایشگر) شما چیست به سایت www.whatismyscreenresolution.com مراجعه کنید. عددی که در صفحه نمایش داده می‌شود، ابعاد نمایشگر شماست.

آیا ممکن است این تقویم در آینده رایگان نباشد؟
خیر! این تقویم همیشه رایگان خواهد بود و شما به راحتی می‌توانید از مجله اینترنتی واوک دانلود کنید.

در ادامه می‌توانید با توجه به ابعاد نمایشگر خودتان، تقویمتان را دانلود کنید.