مجله اینترنتی واوک

روبوتی که می‌خواست نویسنده باشد و سیزده داستان دیگر

روبوتی که می‌خواست نویسنده باشد و سیزده داستان دیگر

کتاب «آخرین جواب» مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه علمی‌تخیلی نوشته آیزاک آسیموف است. داستان‌هایی که هر کدام خواننده را به دنیایی متفاوت دعوت می‌کند. دنیایی که قانون‌ها و مناسباتی متفاوت در آن بر قرار است. آسیموف، پرده‌ها را از پیش چشم ذهن خواننده بر می‌دارد و مرزهای خیالش را فراتر می‌برد.
«کال»، یکی از داستان‌های خواندنی این مجموعه؛ ماجرای روبوتی است که شیفته داستان‌نویسی می‌شود و صاحبش که خود نویسنده‌ای حرفه‌ای است در این راه همراهی‌اش می‌کند. اما وقتی توانایی کال در داستان‌نویسی را می‌بیند، احساس خطر می‌کند و تصمیم می‌گیرد کال را به همان روبوت خدمتگزار سابق تبدیل کند. کال، که در مسیر نویسنده شدن، درباره لزوم رعایت قانون‌های سه گانه روبوتیک مردد شده، به مقابله با اربابش می‌اندیشد و…
این کتاب شامل سیزده داستان دیگر نیز از آسیموف هست؛ «شبانگاه»، «رویا چیزی شخصی است»، «آخرین جواب»، «الکساندر (اسکندر) خدا»، «برادر کوچک»، «طلا»، «غلط‌گیر»، «خداحافظی با زمین»، «مرگ شب»، «لبخند چیپر»، «توهم»، «بی‌ثباتی» و«یافتند!» دیگر داستان‌های آماده در این کتاب است.

پیشنهاد می‌کنم، لذت خواندن کتاب آخرین جواب را از دست ندهید!

ناگفته نماند کتاب آخرین جواب به همت الهام حق‌پرست به فارسی ترجمه شده و به همراه شماری دیگر از شاهکارهای علمی‌‌تخیلی جهان در طبقه کتاب‌های علمی‌تخیلی فروشگاه اینترنتی واوک ارایه شده است.