مجله اینترنتی واوک

همایش تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران

TGC؛ پل ورود بازی‌سازان ایرانی به بازارهای جهانی

 

صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران به همت بازی‌سازان جوان کشورمان از نظر فنی و بازی‌سازی رشد خوبی را تجربه کرده است، اما نبود تجربیات بین‌المللی، تحریم‌ها و جوانی این صنعت سبب شده تا بازی‌های ایرانی آن‌طور که شایسته بازی‌سازهای ایرانی است، در بازارهای بین‌المللی حضور نداشته باشند.

نمایشگاه و همایش Tehran Game Convention – TGC به عنوان نخستین رویداد بین‌المللی تجاری صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران، با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شرکت معتبر Game Connection فرانسه، ماه آینده برگزار می‌شود و فرصت معرفی صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران به ناشران بین‌المللی را فراهم می‌کند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای موسسه‌ای فرهنگی و غیردولتی است که زیر نظر وزارت ارشاد اسلامی فعالیت می‌کند و وظیفه‌ آن حمایت از جریان بازی‌سازی و ظرفیت‌های این صنعت در کشور ایران است. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را افراد فعال و باسابقه‌ صنعت بازی در حوزه‌های مختلف مانند سیاست‌های فرهنگی، قوانین بازار، آموزش، پژوهش و تولید بازی تشکیل می‌دهند.

صنعت بازی‌های رایانه‌ای در ایران بیش از ۱۰ سال قدمت داشته و صدها بازی جذاب در این حوزه تولید شده است. با این حال، آن طور که شایسته توانمندی‌های بازی‌سازان ایرانی بوده، بازی‌های کشورمان فرصت حضور و خودنمایی در بازارهای بین‌المللی را پیدا نکرده‌اند. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌کوشد رویداد TGC، بستر ورود بازی‌سازان ایرانی به بازارهای جهانی را فراهم آورد. هدف اصلی رویداد TGC برقراری ارتباط میان فعالان صنعت بازی‌های رایانه‌ای در ایران با سرمایه‌گذاران و ناشران بین‌المللی است.

نمایشگاه TGC از چهار بخشی اصلی زیر تشکیل شده است:

فضای رویدادهای تجاری:
– مکان ملاقات‌های معمولی و VIP
– بخش نمایشگاهی
– فضای پذیرایی
– دسترسی به برنامه قرار ملاقات Game Connection

کنفرانس‌ها:
سخنرانی‌ها با حضور سخنرانان برجسته بین‌المللی و داخلی در ۵ موضوع زیر انجام می‌گیرد:
– فنی
– طراحی
– هنری
– مدیریت و تولید
– تجارت

فضای مختص بازی‌سازان مستقل:
فضای ویژه بازی‌سازان مستقل، مکانی برای برگزاری قرارهای تجاری بازی‌سازان مستقل است تا با ناشران، سرمایه‌گذاران و ارائه دهندگان سرویس ملاقات کنند.

روز ناشران:
بیش از ۵۰ شرکت بازی‌سازی فعال در منطقه «منا» بازی‌های خود را در حضور ناشران بین‌المللی معرفی خواهد کرد.

TGC به‌عنوان نخستین رویداد بین‌المللی تجاری صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران، ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۱۳۹۶در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا‌ و‌ سیما برگزار می‌شود.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این رویداد مراجعه کنید.