مجله اینترنتی واوک

رویداد تکانه

رویداد تکانه؛ جایی برای شنیدن ایده‌های متفاوت

سخنرانی‌هایی کوتاه، جذاب و تأثیرگذار که در آن تجربیات و ایده‌های ایرانی به شکل ساده و کاربردی توسط افراد موفق و برجسته جامعه در رویدادی به‌نام تکانه ارائه می‌شود. سخنرانان تکانه افراد موفق و متفاوت جامعه هستند که گستره وسیعی را در بر می‌گیرد؛ اساتید دانشگاه، هنرمندان صاحب‌نام، کارآفرینان برتر، صاحبان ایده و کسب‌وکار، پزشکان مطرح، سیاستمداران برجسته و افرادی که موفقیت خاصی به دست آورده‌اند، تجربه متفاوتی داشته یا ایده‌هایی برای ارائه دارند. محتوای ارائه‌شده در رویداد تکانه، علاوه بر جذابیت و داشتن موضوعی جالب، غیرتخصصی بوده و برای اقشار مختلف جامعه با تخصص‌های گوناگون قابل‌فهم و مناسب خواهد بود.

سخنرانان در رویداد تکانه در یک سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای به سبک TED تجربیات و ایده‌های خود را برای مخاطبان در قالب یک داستان شنیدنی ارائه می‌نمایند. سخنرانی‌های رویداد تکانه با وجود در برداشتن مفاهیم کاربردی تخصصی در حوزه‌های گوناگون، برای عموم علاقمندان قابل فهم بوده و هر فردی می‌تواند برداشتی مطابق با نگرش خود داشته باشد.

این برنامه در تیرماه پیش رو در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ تیرماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود، شامل ۳۰ سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای در دو روز است و در آن از میهمانانی همچون کارآفرینان، صاحبان ایده، ورزشکاران صاحبنام، اقتصاددانان و جامعه‌شناسان موثر، پزشکان حاذق، هنرمندان، بازیگران و موسیقی‌دانان برجسته، اساتید دانشگاه‌های برتر کشور، افراد موفق در زمینه‌های مختلف، افرادی با تجربیات خاص یا کسانی که حرفی برای گفتن دارند، از ادبیات و شعر گرفته تا گردشگری و محیط زیست، سخنرانان تکانه تیرماه را تشکیل می‌دهند.

در هر روز از رویداد، ۱۵ سخنران در دو نوبت صبح و عصر به ارائه سخنرانی از قبل آماده‌شده و جذاب خود خواهند پرداخت. این افراد طی یک سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای برای مخاطبان ایده‌ها، تجربیات و داستان‌های خود را شرح می‌دهند. هر یک در مسیر زندگی خود یافته‌هایی داشته‌اند و با چالش‌ها و اتفاقاتی روبرو شده‌اند که می‌تواند برای مخاطبان جذاب و شنیدنی باشد.

مهم‌ترین ویژگی رویدادهای تکانه برای مخاطبان، ارائه ایده‌های جالب افراد با تخصص‌های گوناگون است؛ گاهی در قالب یک داستان (که ممکن است زندگی فردی یا مسیر پر فراز و نشیب کاری سخنران باشد)، گاهی تجربیات فردی (که می‌تواند راهنمای بسیاری از حاضران باشد) و گاهی ایده، یافته و یا دستاوردی که سخنران علاقمند است با مخاطبان درمیان بگذارد.

سخنرانان رویداد تکانه محدود به حوزه کارآفرینی و کسب و کار نمی‌شوند. حتی اگر یک کارآفرین سخنران تکانه باشد، الزاماً در مورد مباحث کارآفرینی صحبت نمی‌کند؛ زیرا تنوع موضوع سخنرانی‌ها در زمینه‌های گوناگون، یکی از ویژگی‌های اصلی این رویداد است: از محیط زیست تا فناوری اطلاعات، از مدیریت و اقتصاد تا هنر و معماری، از کارآفرینی و کسب و کار تا پزشکی و سلامت موضوعاتی هستند که در تکانه مطرح خواهند شد.

این تنوع، باعث پرداختن به موضوعات از جنبه‌های مختلف شده و حاضران در رویداد می‌توانند هم از نگاه یک پزشک به دنیا بنگرند و هم ایده‌ها و تجربیات یک کارآفرین را بشنوند؛ هم دستاورد سال‌ها پژوهش یک استاد دانشگاه را بدانند و هم با دغدغه‌های یک هنرمند آشنا شوند. بنابراین تکانه یک رویداد جامع خواهد بود.

اگر شما نیز علاقمند به بهره‌مندی از این ایده‌های جذاب هستید به پایگاه اینترنتی تکانه مراجعه کنید و اطلاعات بییشتری در این زمینه کسب کنید.