مجله اینترنتی واوک

جشنواره یاد یار مهربان

کتاب مورد علاقه‌تان را خلاقانه تبلیغ کنید!

 

جشنواره «یاد یار مهربان» رویدادی خلاقانه در جهت ترویج کتاب‌خوانی است و امسال دومین دوره آن برگزار خواهد شد. در این برنامه که برای دانش‌آموزان تدارک دیده شده است، شرکت‌کنندگان کتابی را که مطالعه کرده‌اند و دوستش دارند، برای همسالانشان خود معرفی و تبلیغ می‌کنند.

از شرکت‌کنندگان خواسته شده است که با آثار خود به شیوه‌‌های گوناگون مخاطب را با محتوای کتاب، کیفیت هنری تصاویر، جذابیت و اثربخش بودن آن، طنز یا رئال یا فانتزی بودن آن، گونه ادبی کتاب و… آشنا کنند. همچنین مشخصات دیگر کتاب از جمله نام نویسنده یا مترجم، تصویرگر، نام انتشارات، سال انتشار کتاب نیز باید در فعالیت تبلیغی برای مخاطب ذکر شود.

در دومین دوره جشنواره یاد یار مهربان، علاوه‌بر دانش‌آموزان پایه هفتم و هشتم، دانش‌آموزان پایه نهم هم فرصت حضور دارند. دانش‌آموزان این پایه‌های تحصیلی می‌توانند در جشنواره شرکت و کتاب‌های مورد علاقه خود را ثبت و دریافت کنند.

جشنواره کتاب‌خوانی یاد یار مهربان در این دوره اینترنتی برگزار خواهد شد. دانش‌آموزان باید از فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند خروجی‌های (فایل‌‌های) مناسب تهیه کرده و روی وب‌سایت جشنواره بارگذاری کنند. هر فعالیتی که انجام می‌شود باید در فرمت‌های مناسب برای دبیرخانه جشنواره از طریق وب‌سایت بارگذاری شود.
آثار ارسالی می‌تواند در قالب‌های پوستر، کتاب گویا، کمیک استریپ، پاورپوینت و عکس برای دبیرخانه ارسال شود.

داوری کل آثار دریافتی جشنواره در دو مرحله صورت خواهد گرفت:
• دور نخست توسط دانش‌‌آموزان در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم
• دور دوم (نهایی) توسط دبیرخانه و داوران جشنواره

فرصت اجرا و ارسال فعالیت‌‌های کتابخوانی این دوره از جشنواره تا ۳۰ مردادماه است، پس برای ثبت‌نام و شرکت در جشنواره فرصت را از دست ندهید و برای اطلاع بیشتر به وب‌سایت جشنواره مراجعه کنید.