مجله اینترنتی واوک

کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک تهران

در ایکرام ۲۰۱۷ با ربات‌های گوناگون آشنا شوید

کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک تهران (ایکرام) از مهمترین رویدادهای علمی آموزشی حوزه رباتیک و مکاترونیک در سطح بین‌المللی است که توسط انجمن رباتیک ایران با همکاری دیگر انجمن‌های علمی از جمله انجمن مکاترونیک ایران در دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد.

با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی در جوامع بین‌الملل، به‌نظر می‌رسد نیاز به پیشرفت در حوزه رباتیک و مکاترونیک در راستای همگام شدن با کشورهای در حال رشد امری ضروری است. از آنجایی که کشور ما از جمله کشورهای در حال توسعه در حوزه رباتیک و مکاترونیک است، این رویداد می‌تواند به‌عنوان نقطه عطفی برای مهندسین و متخصصین از سازمان‌های آکادمیک و صنعتی برای تکامل یک رویکرد جمعی در راستای دستیابی به نیازهای امروزی و آینده صنعت رباتیک محسوب شود.

در این کنفرانس علاوه‌بر ارائه مقالات علمی، آخرین دستاوردهای حوزه رباتیک و مکاترونیک طی نمایشگاه صنعتی ارائه خواهد شد. نمایشگاه خلاقیت رباتیک و مکاترونیک نیز به‌منظور ترغیب و تشویق پژوهشگران اعم از دانشجویان و صنعتگران و کمک به گسترش زمینه‌های کاربردی سیستم‌های رباتیک و مکاترونیک در سازمان‌ها و مراکز صنعتی و خدماتی برگزار خواهد شد. اگر شما نیز علاقمند هستید تا در این نمایشگاه شرکت کنید و طرح‌های خود را در قالب مسابقه ایده به رقابت بگذارید به این صفحه مراجعه کنید.

نشستهایی نیز در جهت استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل شرکت‌های خصوصی جهت توسعه صنعت رباتیک مورد بحث و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

ربات‌های پرنده و زیرآبی، رباتیک شناختی، ربات‌های انسان‌نما، ربات‌های میکرو و نانو، ربات‌های تغییر شکل‌پذیر، رباتیک در پزشکی، ربات‌های همکار و برخی انواع دیگر ربات‌ها از محورهای این کنفرانس هستند. این رویداد ۳ تا آبان‌ماه ۱۳۹۶ به میزبانی دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.